Piotr Fromowitz żegna się z Constantin Entertainment Polska. Michał Brożonowicz – jego następcą

Informacja Prasowa - 12.09.2019
72

Piotr Fromowitz żegna się z Constantin Entertainment Polska. Michał Brożonowicz - jego następcą

Po 14 latach kierowania firmą, Piotr Fromowitz, współzałożyciel, producent i szef Constantin Entertainment Polska, zdecydował się na zakończenie swojej dotychczasowej współpracy z końcem tego roku. Do jego największych sukcesów zaliczają się takie produkcje jak „SĘDZIA ANNA MARIA WESOŁOWSKA“, „KUCHENNE REWOLUCJE“, „UKRYTA PRAWDA” (TVN), „MALANOWSKI i PARTNERZY” czy „NASZ NOWY DOM” (POLSAT), które od wielu lat po dzień dzisiejszy uzyskują stabilne wskaźniki oglądalności.

 

„Piotr jest znakomitym producentem. Od wielu lat łączy nas profesjonalne partnerstwo i bliska przyjaźń. Bardzo ubolewamy z powodu jego decyzji, lecz rozumiemy jego osobistą motywację i bardzo mu dziękujemy za pomyślną współpracę”, mówi Otto Steiner, szef niemieckiej spółki Constantin Entertainment GmbH.

 

Zarządzana przez Fromowitza firma wyspecjalizowała się w formatach scripted-reality, scripted-docu oraz w formatach rozrywkowych. „Na przestrzeni ostatnich lat udało się nam stworzyć zespoły redakcyjno-produkcyjne, które należą do najlepszych w naszej branży”, podkreśla Piotr Fromowitz. Obecnie, poza produkcją istniejących już formatów, realizowany jest serial „MIŁOŚĆ NA ZAKRĘCIE” dla TV4, relaunch programu „SĘDZIA ANNA  MARIA WESOŁOWSKA” dla TTV oraz program rozrywkowy „JOKE SHOW” dla telewizji Polsat. „Tajemnicą naszego sukcesu jest utrzymywana stale na wysokim poziomie jakość oraz ciągłe udoskonalanie formatów”, dodaje Fromowitz.

 

Miejsce Piotra Fromowitza w zarządzie Constantin Entertainment Polska zajmie od stycznia 2020 roku Michał Brożonowicz, przejmując jednocześnie zarządzanie firmą. Brożonowicz ma ponad 13-letnie doświadczenie telewizyjne jako reżyser i producent. Reżyserował takie formaty jak: „THE BRAIN. GENIALNY UMYSŁ”, „HELL’S KITCHEN. PIEKIELNA KUCHNIA”, „GOT TO DANCE. TYLKO TANIEC” (Polsat), „NAJGORSZY POLSKI KIEROWCA”, a wcześniej współtworzył program „SZYMON MAJEWSKI SHOW” (TVN) jako wydawca i reżyser. Ostatnio pracował dla EndemolShine Polska na stanowiskach Dyrektor Kreatywny i Head of International.

 

Cieszę się, że w Constantin Entertainment Polska będę mógł połączyć wszystkie moje kompetencje. Jako znakomity producent firma ta na wielu europejskich rynkach sprawdziła się jako profesjonalny partner wielu stacji telewizyjnych. Zespół składa się z najlepszych ludzi na rynku i cieszę się bardzo, że mogę tutaj wnieść swoją energię i kreatywność“,komentuje Brożonowicz.

 

Christoph v. Issendorff, SVP International w Constantin Entertainment dodaje: „Bardzo cieszymy się na współpracę z Michałem. Jego niezwykła fachowa wiedza i wybitna znajomość rynku stanowią idealną podstawę kreatywnego rozwoju naszej  firmy“.

 

Paweł Biniek, od 2017 roku Executive Producer w Constantin Entertainment Polska, od stycznia 2020 roku także wejdzie w skład zarządu. Jako zastępca dyrektora zarządzającego będzie odpowiedzialny za produkcję dotychczasowych formatów odnoszących sukcesy.

Firma Constantin Entertainment została założona w 2001 roku w Niemczech i obecnie posiada firmy producenckie w Niemczech,  Polsce, Czechach i Rumunii. Dotychczas  Constantin Entertainment zrealizowała programy telewizyjne w 18 krajach, w tym wiele własnych, lecz także odnoszące międzynarodowe sukcesy formaty, takie jak „The Voice”, „MasterChef” czy „Top Model”.

Michał Brożonowicz

Piotr Fromowitz

Comments

comments

72
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...