Piłkarze reprezentacji Polski zarabiają wielkie pieniądze na kampaniach reklamowych

Redakcja PR - 06.06.2018
140

Piłkarze reprezentacji Polski zarabiają wielkie pieniądze na kampaniach reklamowych

Mundial w Rosji zbliża się coraz większymi krokami. Nie sposób zapomnieć o nadchodzącym wydarzeniu, tym bardziej że coraz częściej pojawiające się reklamy wykorzystują wizerunki polskiej reprezentacji i trenera, Adama Nawałki. Polscy piłkarze za udział w reklamach są szczodrze nagradzani.

Od tego, jak wysoka jest kwota dla naszych piłkarzy za udział w reklamach, zależy marka i budżet reklamowy, jednak każdy z zarabia inaczej. Szacuje się, że udział polskiej reprezentacji w kampaniach reklamowych waha się w granicach od 200 tys. do 1 mln zł.

Jak wiadomo, to właśnie Robert Lewandowski ma najwyższą wartość marketingową. Eksperci twierdzą, że znany sportowiec negocjacje zaczyna od 1 mln zł, podkreślają, że kwota może być nawet kilkukrotnie wyższa.

Pozostali zawodnicy naszej kadry są co prawda zarobić mniej od Lewandowskiego, ale kwoty wahają się od 200 do 700 tys. zł.

Jeśli chodzi o trenera naszej reprezentacji, wartość marketingowa oceniana jest przez ekspertów na 200-500 tys. zł. Można to z pewnością tłumaczyć częstym udziałem Adama Nawałki w wielu kampaniach reklamowych w ostatnim czasie.

Selekcjoner wykorzystał swój wizerunek w wielu reklamach niezwiązanych z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Były to m.in.: reklamy parówek Berlinek, okien FAKRO, telefonów Samsung czy w kampaniach napoju izotonicznego.

Na podstawie: http://innpoland.pl/144033,ile-zarabiaja-polscy-pilkarze-kwoty-reprezentacji-za-udzial-w-reklamach

Comments

comments

140
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...