Pieseł i spółka

Jerzy Ciszewski - 21.12.2015
21

Jeśli usłyszałeś kiedykolwiek, że jesteś zwierzęciem sceny, nigdy nie miałeś do czynienia z tymi prawdziwymi stworzeniami, które podbiły serca...

Moda na memy z kotami, rankingi najzabawniejszych zwierząt świata i materiały, jakie nagrywają niemal wszyscy to już standard. Jakie zwierzaki jednak zapisały się w pamięci internautów w sposób wyjątkowy?

Pieseł

Europejczycy mają Japończyków za naród pokręcony i dziwny, dlatego hitem w sieci stał się pies rasy Shiba Inu, który sprzedaje papierosy. Materiał nakręcił Krzysztof Gonciarz, którego filmiki o Japonii są na polskiej scenie YouTube chyba najbardziej popularne. Nawiązując od razu do rasy psa na klipie, ,,pieseł” to również bohater słynnych memów, które krążą w sieci już od kilku lat. Powstała z tej okazji nawet nowa kryptowaluta o nazwie Dogecoin, która miała szansę zagrozić nawet Bitcoinowi. Czy to nie szaleństwo?

Wombat Patrick

40 tysięcy fanów to wynik naszego kolejnego bohatera. Patrick jest najstarszym wombatem świata, o czym informowały media. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, iż nasz futrzasty przyjaciel nigdy nie miał partnerki i postanowiono z okazji jego kolejnych urodzin założyć mu konto w serwisie Tinder. Trzydzieste urodziny Patrick zatem spędzał wyjątkowo.

Dlaczego jednak wombat Patrick jest tak popularny na Facebooku? Profil prowadzony jest regularnie. Pracownicy Ballarat Wildlife Park wrzucają często zabawne zdjęcia ze zwierzakiem w roli głównej, co bardzo podoba się odbiorcom, którzy często komentują i udostępniają materiały na swoich profilach.

Koty

Tu bohaterami nie jest jeden zwierzak, ale cała ,,społeczność” kotów. Dziś już nie jest tajemnicą, że sukces zdjęcia na Instagramie lub filmiku na YouTube zależy od obecności na nim kota. Wyborcza także poruszyła ten temat i trudno nie zgodzić się z tym, że już jakiś czas temu internet opanowała kocia fala. Nie jest też sekretem, że od zawsze śmieszyły nas filmiki ze zwierzakami. Programy: ,,Najzabawniejsze zwierzęta świata” lub nasze polskie ,,Śmiechu warte”  to także przegląd filmików o podobnej treści. Dziś jednak mamy więcej możliwości do przerabiania pewnych obrazów, dodawania śmiesznych tekstów i wysyłania sobie nawzajem wyników naszych zabaw z edytorem graficznym.

Jeż Darcy

Psy, koty, żółwie, króliki to nic nadzwyczajnego w naszych domach. Udomowienie jeża jest dopiero wyzwaniem! Najsłynniejszy na Instagramie jeż bohaterem zdjęć na swoim profilu, który prowadzi jego właściciel. Darcy przy ramce, w świątecznym kubku i w otoczeniu zabawek niewiele większych od niego. Takie fotografie możemy znależć na profilu malucha. Należy wspomnieć, że zdjęcia są zrobione profesjonalnie i z pomysłem. Nic dziwnego, że jest tak popularny, a internauci nie mogą oderwać od niego wzroku.

Owca Dolly

Owca Dolly nie jest gwiazdą internetu, ale swego czasu także zapisała się w historii jako najbardziej sławna owca globu. Dziś stworzylibyśmy z jej udziałem śmieszne filmy, zdjęcia, parodie. Dolly to efekt zabiegu klonowania, który wstrząsnął całym światem. Bohaterka artykułów naukowych na całym świecie przeżyła 7 lat i nawet doczekała się potomstwa. I chociaż wtedy bardziej zajmowano się dyskusją na temat etycznych konsekwencji klonowania, dziś owca Dolly z pewnością byłaby bohaterką wielu memów i klipów.

IMG_0299

 

Comments

comments

21
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...