Pierwszy na świecie McLaren Senna z klocków LEGO® w skali 1:1!

Informacja Prasowa - 11.04.2019
217

Pierwszy na świecie McLaren Senna z klocków LEGO® w skali 1:1!

Pierwszy na świecie McLaren Senna z klocków LEGO® w skali 1:1!

Spektakularny, pełnowymiarowy model McLarena Senny z klocków LEGO złożono z blisko pół miliona pojedynczych elementów! Budowały go w wielkiej tajemnicy 10-osobowe zespoły specjalistów, pracujących 24 godziny na dobę, na kilka zmian. W efekcie powstał pierwszy interaktywny model w wersji McLaren Ultimate Series, w skali 1:1, z oryginalnymi siedzeniami, kierownicą i pedałami. Stworzenie samochodu zajęło łącznie prawie pięć tysięcy godzin, włączając projektowanie, opracowanie i montaż. Co ciekawe, w tym samym czasie można by złożyć ręcznie aż 9 prawdziwych aut.

McLaren Senna to kultowy, sportowy samochód, który wyprzedał się w 2017 roku, niemal od razu, jak tylko pojawił się na rynku. Unikalny, model LEGO® McLaren Senna jest jego wiernym odwzorowaniem. Autentyzmu dodają elementy wewnętrzne z prawdziwego auta, które, wśród samochodów z klocków LEGO, włączono tu po raz pierwszy. W kabinie znajdują się lekkie fotele z włókna węglowego oraz kierownica i pedały. Zamontowano też rzeczywiste odznaki McLarena, a opony Pirelli są dokładnie takie same, jak w oryginale. Wykonane z klocków LEGO charakterystyczne drzwi są zdejmowane, aby zapewnić łatwy dostęp do kabiny. Klockowa wersja waży 1700 kg, czyli o 500 kg więcej niż oryginał.

Nowa Senna, stworzona z myślą o fanach klocków LEGO i motoryzacji na całym świecie, jest najbardziej realistycznym i ambitnym modelem McLarena, jaki kiedykolwiek wyprodukowała Grupa LEGO. Nie jeździ, ale zarówno młodzi, jak i starsi entuzjaści, mogą wejść do środka, usiąść za kierownicą, nacisnąć przycisk startu na dachu, a nawet usłyszeć symulację dźwięku samochodu budzącego się do życia z prędkością 208 mil/h. Oprócz tego mogą również włączyć światła oraz radio.

Samo składanie pojazdu zajęło dokładnie 2 725 godzin, a licząc z przygotowaniem całego projektu – aż 4 935 godzin, czyli ponad 205 dób. Do budowy zużyto 467 854 pojedynczych elementów LEGO.

Zdumiewająca rekonstrukcja w skali 1:1 jest najnowszym modelem powstałym w wyniku partnerstwa między McLaren Automotive a Grupą LEGO, która ma w swym portfolio zabawkowe zestawy różnych modeli McLarena dla dzieci od 7. roku życia, m.in. LEGO Speed Champions McLaren Senna (75892) i LEGO Speed Champions McLaren 720S (75880).

Fani McLarena i LEGO będą mieli okazję zobaczyć pierwszego LEGO McLaren podczas różnych imprez w 2019 roku, w tym na początku lipca na Goodwood Festival of Speed w Sussex w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji: www.LEGO.pl

Kontakt: Agencja PIAR+, Joanna Owsianko, tel. 502 126 043, e-mail: [email protected]

 

O Grupie LEGO:

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie budowniczych jutra poprzez siłę zabawy. „LEGO System in Play” wraz z jego fundamentem – klockami LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i odtwarzać wszystko, co tylko mogą sobie wyobrazić.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 roku przez Ole Kirk Kristiansen, jej nazwa pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, co oznacza „Baw się dobrze”. Do dziś Grupa LEGO pozostaje firmą rodzinną z siedzibą w Billund, ale jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 140 krajach na całym świecie.

Więcej informacji: www.LEGO.com

 O McLaren Automotive:

McLaren Automotive jest twórcą luksusowych, wysokowydajnych samochodów sportowych i super samochodów. Każdy pojazd jest montowany ręcznie w McLaren Production Center (MPC) w Woking, Surrey, Anglia. Uruchomiony w 2010 zakład jest obecnie największą częścią grupy McLaren. Firma posiada trzy zdefiniowane rodziny produktów: Sports Series, Super Series i Ultimate Series, które sprzedawane są przez ponad 80 detalistów na 30 rynkach na całym świecie.

McLaren jest pionierem, który nieustannie przesuwa granice. W 1981 roku wprowadził do Formuły 1 lekkie i mocne podwozie z włókna węglowego z McLarenem MP4 / 1. Następnie w 1993 roku zaprojektował i zbudował samochód McLaren F1 – od tego czasu firma nie zbudowała samochodu bez podwozia z włókna węglowego. W ramach Ultimate Series, McLaren jako pierwszy wyprodukował hybrydowy McLaren P1™.

 

LEGO and the LEGO logo are trademarks of the LEGO Group. ©2019 The LEGO Group.

Comments

comments

217
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...