„Piecza” w TOK FM – pierwszy radiowy serial dokumentalny Agory. O dzieciach, które głosu nie mają 

Informacja Prasowa - 19.01.2021
66

„Piecza” w TOK FM - pierwszy radiowy serial dokumentalny Agory. O dzieciach, które głosu nie mają 

„Piecza” w TOK FM – pierwszy radiowy serial dokumentalny Agory. O dzieciach, które głosu nie mają

Dziś – we wtorek, 19 stycznia 2021 r. o godz. 12:00 swoją premierę będzie mieć „Piecza”. To radiowy serial dokumentalny, w którym co wtorek przez cztery kolejne tygodnie Michał Janczura opowie o pieczy zastępczej – systemie, do którego co roku trafiają setki dzieci. Odcinków serialu będzie można słuchać na platformie podcastowej TOK FM – na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM, a także na antenie stacji w audycji „Mikrofon TOK FM”.

W czerwcu 2019 r. asystentka rodziny z Piaseczna zgłasza, że sześciorgu rodzeństwa dzieje się krzywda, że trzeba je zabrać z domu rodzinnego. I że zabezpieczyć trzeba także mieszkające tam psy. Pięć miesięcy później, w listopadzie psy są już bezpieczne. Dzieci na pomoc muszą czekać jeszcze cztery miesiące – aż do lutego 2020 r.

Radiowy serial „Piecza” opowiada o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i konkretnych rodzin autor dokumentu Michał Janczura wyjaśnia, jak skonstruowany jest system pieczy zastępczej, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć.

Każdy z odcinków serialu poświęcony jest innej części tego systemu – zmieniać się w nich będą bohaterowie, czyli odwiedzane przez Michała Janczurę rodziny i przepytywani z procedur urzędnicy. Słuchacze usłyszą nieraz wstrząsające historie dzieci, których zawiodły najbliższe im osoby. Niestety, nie wszystkie z tych opowieści mają szczęśliwe zakończenie.

Pierwszy odcinek „Pieczy” zatytułowany „Rodzina jest święta”, to brama do systemu. Pojawią się w nim już konkretne przykłady rodzin, dzieci i ich historii, które bywają tak nieprawdopodobne, że aż trudno uwierzyć, że wydarzyły lub wciąż wydarzają się naprawdę.

Co wtorek, przez cztery kolejne tygodnie, na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM redakcja rozgłośni publikować będzie kolejne odcinki serialu. Premiera pierwszej części nastąpi 19 stycznia w samo południe. Oprócz tego pierwszy odcinek „Pieczy” będzie dostępny też w ramach podcastu TOK FM Select na platformach podcastowych.

Serialu „Piecza” będzie można również posłuchać na antenie TOK FM – kolejne odcinki emitowane będą w dniu premiery w ramach audycji „Mikrofon TOK FM” po godzinie 20:00.

To pierwszy radiowy serial dokumentalny przygotowany przez Radio TOK FM i Grupę Radiową Agory oraz udostępniany w takiej formule.

Autorem i prowadzącym serial dokumentalny „Piecza” jest dziennikarz Radia TOK FM Michał Janczura; w researchu wspomagał go Michał Tomasik. Za produkcję odpowiada Magdalena Birecka, a za udźwiękowienie serialu Jarek Gawlik. Grafiki i identyfikację wizualną serialu przygotował Andrzej Piłatowicz.

Premierę serialu „Piecza” wspiera promocja antenowa w Radiu TOK FM, a także kampania na antenie stacji, na tokfm.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych TOK FM.

Comments

comments

66
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...