„Piątka Gazeta.pl” – przedwyborczy cykl redakcyjny Gazeta.pl

Informacja Prasowa - 27.09.2019
93

„Piątka Gazeta.pl" – przedwyborczy cykl redakcyjny Gazeta.pl

Już w najbliższy poniedziałek, 30 września br. artykułami na temat służby zdrowia rozpocznie się cykl redakcyjny „Piątka Gazeta.pl”. Przez tydzień dziennikarze portalu Gazeta.pl będą codziennie opisywać inne zagadnienia – ważne dla Polaków, ale jednocześnie takie, o których politycy niekoniecznie chcą mówić przed październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu.

W nawiązaniu do „piątek” i „szóstek” ogłaszanych przez poszczególne formacje z polskiej sceny politycznej redakcja Gazeta.pl proponuje dyskusję nad „Piątką Gazeta.pl”. Służba zdrowia, edukacja, pieniądze, Kościół i ekologia – to tematy, którymi na co dzień żyją Polacy. Redakcja Gazeta.pl kolejno opisze je w najbliższym tygodniu na stronie głównej portalu.

– Każdy z nas będzie się kiedyś leczył, pośle dzieci do szkoły, oddycha tym samym zanieczyszczonym powietrzem, chce godnie zarabiać i mieć swobodę wyznawania wiary i poglądów. „Piątka Gazeta.pl” jest próbą zwrócenia uwagi na te sfery życia w naszym kraju, które często są przez polityków pomijane jako nieważne lub mniej atrakcyjnie sondażowo – mówi Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl.

Dziennikarze Gazeta.pl pokażą ludzką stronę każdego tematu, dadzą głos ekspertom, przedstawią liczbowy aspekt rozwiązywania problemów, a także sprawdzą, co najważniejsze ugrupowania mają do zaproponowania wyborcom w danym obszarze. Redakcja zaprezentuje m.in. wywiad z lekarzem pracującym na SOR i reportaż o ciężko pracujących w szkole dzieciach, zapyta, dlaczego Polakom nie starcza do pierwszego i czy stać nas na leczenie chorób wywołanych smogiem; przyjrzy się także temu, czego dzieci uczą się na lekcjach religii. Każdy temat będzie miał podsumowanie w postaci sondy ulicznej, w której redakcja zapyta przechodniów o najważniejsze problemy związane z poszczególnymi zagadnieniami. Wyniki sondy redakcja chce przekazać po wyborach zwycięskiemu ugrupowaniu.

W projekt „Piątka Gazeta.pl” zaangażowanych jest kilkunastu dziennikarzy i redaktorów z różnych serwisów Gazeta.pl m.in. Wiadomości, Next, Weekend czy Zdrowie. Artykuły w ramach kolejnych tematów będą publikowane codziennie na stronie głównej Gazeta.pl.

Cykl „Piątka Gazeta.pl” będzie promowany w serwisach Gazeta.pl i w mediach społecznościowych, a także na antenie Radia TOK FM.

Comments

comments

93
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...