PGNiG współpracuje z youtuberem Ryanem Socash’em

Informacja Prasowa - 18.09.2019
61

PGNiG współpracuje z youtuberem Ryanem Socash’em

Amerykański dziennikarz Ryan Socash odwiedził główną siedzibę PGNiG w Warszawie, kopalnię gazu Jasionka koło Rzeszowa oraz teren jednego z magazynów gazu. Był także na jednym z odwiertów na Podkarpaciu. Relacja z wizyty ukazała się na prowadzonym przez Ryana kanale Kult America pod tytułem „The Legacy of Polish Power”. 

 

Kult America to anglojęzyczny program opowiadający międzynarodowej publiczności o społecznej, historycznej i ekonomicznej ewolucji Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Będąc na Podkarpaciu – jednym z najważniejszych regionów wydobycia gazu ziemnego w Polsce – Ryan Socash miał okazję przyglądać się pracy urządzenia wiertniczego i wiertników. Poznał proces poszukiwania i wydobycia gazu, wyjaśnił na czym polega praca ośrodka odbioru gazu, opowiedział o dystrybucji błękitnego paliwa oraz zasadach działania systemu magazynów gazu. W reportażu jest też rozmowa z Prezesem Zarządu PGNiG SA Piotrem Woźniakiem, który opowiada o rozwoju firmy w związku z dynamicznie wzrastającym zapotrzebowaniem na gaz w Polsce.

 

 – Poznaliśmy Ryana na jednej z branżowych konferencji, której tematem była współpraca z influencerami. Spodobała nam się konwencja kanału prowadzonego przez Ryana, w którym opowiada on o Polsce. Powstał ciekawy film z unikalnymi zdjęciami obiektów, na które osoby postronne nie mają zwykle wstępu. Byliśmy pod wrażeniem efektów pracy całej ekipymówi Agata Samcik, Dyrektor Departamentu Public Relations PGNiG SA.

 

Kult America prezentuje także kopalnię gazu w Jasionce pod Rzeszowem. W „The Legacy of Polish Power” wspomniana jest również historia polskiego przemysłu wydobywczego, a Ryan Socash odwiedza Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Jest to pierwsze miejsce na świecie, w którym rozpoczęto wydobycie ropy naftowej i wielkie świadectwo historii polskiego przemysłu. – Jestem pod olbrzymim wrażeniem, jak potężnym przedsięwzięciem jest działalność PGNiG. Skomplikowanie procesów i procedur, które sprawiają, że w naszych domach pojawia się gaz, budzi szacunek. Wystarczy sobie wyobrazić, że na Podkarpaciu eksplorowane są złoża węglowodorów na głębokości 4,5 kilometra. Czas powstania tych złóż to początki naszej planetyopowiada Ryan Socash, dziennikarz prowadzący Kult America.

 

 

Comments

comments

61
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...