PGNiG Superliga i Movember – o profilaktyce męskich nowotworów

Informacja Prasowa - 10.11.2016
169

Mężczyzno, zapuszczaj wąsy w słusznej sprawie

Na początku listopada Fundacja Kapitan Światełko rozpoczęła Akcję Movember polegającą na zapuszczaniu w listopadzie wąsów, które prowokują do dyskusji. Tematem rozmów ma być o rak jąder i prostaty, by uświadamiać panom, chłopcom ale też paniom, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. Zmiana wizerunku to dość odważne działanie, ale dla naszych zawodników to nic trudnego.

Ze wszystkich 14 klubów zostali powołani Ambasadorzy, którzy zapuszczają wąsy, jednocześnie zachęcając do tego znajomych i kibiców. Jak z wąsem radzą sobie nasi zawodnicy? W NMC Górnik Zabrze idzie całkiem nieźle. Co bardziej spostrzegawczy kibice już dostrzegli delikatnie rysujące się wąsy u Rafała Glińskiego i Maćka Ścigaja. Maciej Ścigaj przyznaje, że na początku trochę oszukiwał, zapuszczając wąs wraz z brodą.

Ale cel jest ważniejszy, więc i wąs stracił „towarzystwo” – uśmiecha się Maciej.

Rafał Gliński dodaje, że choć jego wąs nie należy do najbardziej imponujących, jest o niego regularnie pytany.

I mówię o tym, że trzeba się badać, w walce z tą poważną chorobą. Mam nadzieję, że uda nam się dzięki tej akcji uświadomić choć jedną osobę – mówi popularny „Glina”.

Z MKS Zagłębie Lubin Nikola Dżono czyli popularny „Dżaka” zapuścił wąsy i stał się ambasadorem PGNIG Superligi w Akcji Movember.

Całe Zagłębie Lubin zachęca wszystkich do dbania o swoje zdrowie, nie tylko w listopadzie, kiedy zapuszczamy wąsy, ale przez cały rok. Pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze! – mówi kapitan lubińskiej drużyny, Mirosław Gudz.

Nie trzeba było mnie długo namawiać do wzięcia udziału w tej akcji. Zachęcamy wszystkich do badania się i dbania o zdrowie – mówi Nikola, chorwacki rozgrywający, który przyznaje, że wąsy zapuszczał trzy dni i zachowa je do końca miesiąca.

Całe Zagłębie Lubin zachęca wszystkich do dbania o swoje zdrowie, nie tylko w listopadzie, kiedy zapuszczamy wąsy, ale przez cały rok. Pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze! – mówi kapitan lubińskiej drużyny, Mirosław Gudz.

Paweł Wilk z SPR Stal Mielec tak bardzo zaangażował się w akcję, że zachęcił do niej nawet klubowego kierowcę autobusu.

Rak jądra dotyka głównie mężczyzn między 14 a 34 rokiem życia. Rak prostaty – już po 45 roku życia. I chociaż nowotwory są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce, to mówienie o nich – a zwłaszcza o tych atakujących okolice intymne – jest tabu. Wcześnie wykryty nowotwór jąder jest w 99% procentach uleczalny. W przypadku nowotworów prostaty, radykalne leczenie można odroczyć w czasie monitorując i kontrolując nowotwór.

W ubiegłych latach Movember Polska zrealizowało dziesiątki spotkań i spędzili setki godzin rozmawiając na temat profilaktyki męskich nowotworów – podobnie jak ma to miejsce w listopadzie na całym świecie, dzięki obejmującemu już ponad 20 krajów ruchowi Movember. W tym roku w Polce realizują bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn w 9 galeriach handlowych w całej Polsce.

Mężczyźni też mogą mieć taki swój „mammobus” i korzystać z badań USG jąder. W Sandra Spa Pogoń Szczecin wąs w związku z Akcją zapuszcza Arkadiusz Bosy. Wygląd popularnego Alwara niebawem ulegnie zmianie. Zamiast tradycyjnego zarostu i brody pojawi się całkiem konkretny wąs. Antonio Pribanić z KPR RC Legionowo nie miał najmniejszego problemu z tym, że na jego twarzy pojawi się gęsty zarost.

Klubowy Ambasador Meble Wójcik Elbląg Adrian Fiodor, porzucił na jakiś czas swój atrybut jakim jest broda i postanowił zapuścić wąsa! Podobno ma to być konkretny zaczes i zakrętas! Kapitan Gwardii Opole Mateusz Jankowski także zaprasza do udziału w akcji Movember. Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk ma już wąsa, nie jest zbyt okazały, ale się stara. Udało mu się namówić do akcji trzech kolegów z zespołu – Marka Podobasa, Jacka Suleja i Mateusza Wróbla. Damian utworzył na swoim fanpage’u album i będzie tam publikował nadesłane zdjęcia od kibiców! Stanisław Makowiejew z Piotrkowianina namówił już trzech kolegów do zapuszczania wąsów – jemu samemu też idzie całkiem nieźle!

Movember

Comments

comments

169
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...