#PayMeEqual – nowa kampania społeczna Pracowni_EB

Redakcja PR - 05.12.2018
277

Problem nierówności płacowych między kobietami i mężczyznami

W poniedziałek, 3 grudnia br. rozpoczęła się multimediowa kampania społeczna #PayMeEqual, zwracająca uwagę na problem tzw. luki płacowej. To projekt przygotowany przez Pracownię_EB, agencję należącą do GoldenLine, we współpracy z pracodawcami, inicjatywą UN Global Compact i Państwową Inspekcją Pracy.

Według raportu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społeczne różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn zatrudnionych na takich samych stanowiskach sięgają nawet 17 proc. W przeliczeniu na złotówki, różnica na korzyść mężczyzn to średnio aż 700 zł. Im wyższe stanowisko, tym wyższe różnice – na poziomie dyrektorskim kobiety zarabiają nawet kilka tysięcy złotych mniej.

 

 

Pracownia_EB, wraz z czołowymi pracodawcami i partnerami publicznymi, postanowiła poszukać rozwiązania tego problemu. We współpracy z firmami Lidl Polska, PepsiCo Polska i PMI Polska, organizacją United Nations Global Compact – inicjatywą Sekretarza Generalnego ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz przy wsparciu Państwowej Inspekcji Pracy zorganizowała kampanię społeczno-wizerunkową #PayMeEqual.

Kampania #PayMeEqual jest obecna w mediach (internet, prasa, radio) od poniedziałku, 3 grudnia br. W ramach akcji temat nierówności płacowych będzie obecny na łamach rozmaitych mediów. W poniedziałek specjalna sekcja poświęcona temu problemowi pojawiła się na portalu Gazeta.pl, a w kolejnych dniach kwestia nierówności będzie obecna w „Gazecie Wyborczej”, Radiu TOK FM, w serwisie rekrutacyjnym Goldenline.pl i na profilu akcji na Facebooku – Pay_Me_Equal.

W czwartek, 6 grudnia br. od godz. 10:00 będzie można śledzić na Facebooku relację live z debaty poświęconej nierówności wynagrodzeń, w której udział wezmą przedstawiciele firm i organizacji – partnerów akcji.

„Zebraliśmy grono dojrzałych pracodawców i organizacji mających siłę sprawczą, ponieważ chcemy poważnie porozmawiać o luce płacowej. To palący, ale paradoksalnie łatwy do wyeliminowania problem. O tym, jak to zrobić będziemy rozmawiać m.in. w trakcie debaty 6 grudnia” – mówi Bartosz Sendrowicz z Pracowni_EB, koordynator i pomysłodawca projektu.

Celem projektu #PayMeEqual jest rozpoczęcie poważnej dyskusji o płacowych dysproporcjach i pokazanie zalet płynących z równościowego środowiska pracy. W trakcie debaty partnerzy wypracują listę konkretnych rozwiązań, które pozwolą wyeliminować lukę płacową, a jednocześnie nie zrujnują budżetów firm.

Comments

comments

277
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...