Paul Levinson z wirtualnym wykładem na UW

Informacja Prasowa - 18.11.2016
173

Paul Levinson – światowej sławy medioznawca – z wirtualnym wykładem na WDIB UW

Profesor Paul Levinson będzie gościem Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW. 8 grudnia o godz. 15.00, w Sali Kolumnowej budynku przy ul. Bednarskiej 2/4. Medioznawca wygłosi via Skype wykład poświęcony nowym mediom. Wstęp ma charakter otwarty, lecz liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie na WDiB UW otworzy Dziekan Wydziału prof. dr hab. Janusz Adamowski, a merytoryczne wprowadzenie do wykładu wygłosi dr Anna Jupowicz-Ginalska, Pełnomocnik Dziekana ds. promocji. W dyskusji przed wykładem udział wezmą też dr Karolina Brylska i dr Tomasz Gackowski (pracownicy z WDiB UW). Rejestracja gości rozpocznie się o godz. 14.00. Wykład odbędzie w godz. 15.00 – 16.30, potem prof. Levinson odpowie na pytania. Zakończenie planowane jest na godz. 17.00.

Profesor Paul Levinson jest teoretykiem mediów i komunikacji, uczniem Neila Postmana. Obecnie wykłada na Fordham University w Nowym Jorku. Paul Levinson opublikował dziewięć książek naukowych: Miękkie ostrze – The Soft Edge (1997, Polska 1999), Digital McLuhan (1999), Realspace (2003), Cellphone (2004) i Nowe nowe media – New New Media (2009/2012, Polska – 2010), które doczekały się omówień i recenzji m.in w The New York Times, Wired, The Christian Science Monitor. Książki Levinsona zostały przetłumaczone na 10 języków.

Najbardziej chyba znana i najszerzej komentowana pozycja z dorobku Levinsona to Nowe nowe media, opublikowane przez wydawnictwo Penguin Academics w 2009 roku. Książka w nowatorski sposób omawiała tematykę blogów, Twittera, YouTube’a i innych „nowych nowych” sposobów komunikacji. Profesor Levinson opublikował ponad 100 artykułów naukowych dotyczących historii i filozofii komunikacji społecznej i mediów. W latach 1990 – 2000 był redaktorem naczelnym Journal of Social and Evolutionary Systems.

Profesor jest również autorem powieści science fiction (najszerzej znany Kod jedwabiu -The Silk Code, 1999/2012) i opowiadań, komentatorem programów telewizyjnych i radiowych. Publikuje recenzje programów telewizyjnych, na swoim blogu InfiniteRegress.tv organizuje podcasty, a w rankingu „The Chronicle of Higher Education’s” (2009) został włączony do listy 10 najważniejszych użytkowników Twittera ze środowiska akademickiego („Top 10 Academic Twitterers”).

Jak podkreśla prof. dr hab. Janusz Adamowski, wykład znakomicie wpisuje się w działalność naukową i dydaktyczną Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW:

To ważne wydarzenie dla społeczności Uniwersytetu. Z dumą i satysfakcją mogę podkreślić, że profesor Paul Levinson zna i ceni dorobek naukowców z WDiB UW, dlatego też zgodził się na wygłoszenie tego wykładu. Mam nadzieję, że wydarzenie okaże się inspirujące zarówno dla naszych akademików, jak i studentów, stając się dobrym precedensem – pierwszym z cyklu tego typu prelekcji.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, wraz z formularzem rejestracyjnym, można znaleźć na stronie www.wdib.uw.edu.pl/paullevinson

Paul Levinson

Comments

comments

173
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...