Paryż wymarzonym celem romantycznej podróży polaków

Informacja Prasowa - 06.02.2019
287

Paryż wymarzonym celem romantycznej podróży polaków

Paryż wymarzonym celem romantycznej podróży polaków

 

Warszawa, 6 lutego 2019 – Wielkimi krokami zbliżają się walentynki. Krótki, romantyczny wyjazd to świetny sposób na uczczenie święta zakochanych. Zdaniem  Polaków najlepszym celem podróży we dwoje jest Paryż – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Budget Polska. Tuż za stolicą Francji w zestawieniu uplasowały się Barcelona i Rzym. 

O wymarzone cele wyjazdu w towarzystwie ukochanej osoby zapytano mieszkańców 14 europejskich państw, w tym Polski, na zlecenie Budget Polska – wiodącej na rynku wypożyczalni samochodów  w przystępnych cenach.

Królują miasta z filmów Woody’ego Allena

Miasta, które reżyser Woody Allen wykorzystał jako scenerię swoich romantycznych filmów – „O północy w Paryżu”, „Zakochani w Rzymie” i „Vicky, Cristina, Barcelona” to według badanych idealne destynacje wyjazdu we dwoje.

Zdaniem Polaków stolica Francji jest najlepszym kierunkiem takiej podróży. O romantycznych chwilach u podnóża Wieży Eiffla, rejsie po Sekwanie czy spacerze ulicami artystycznej dzielnicy Montmartre marzy 37 proc. ankietowanych w naszym kraju. Barcelona – miasto słynące z niespotykanej architektury – to z kolei idealny cel wypadu z ukochaną osobą dla 33%. Imponujące, starożytne zabytki, piękne budowle i znakomita kuchnia – wszystko to można znaleźć w Rzymie, do którego ze swoją drugą połówką chciałoby wybrać się 32% Polaków.

Pierwsza trójka najbardziej pożądanych celów romantycznej podróży według wszystkich badanych Europejczyków prezentuje się podobnie, jak w przypadku odpowiedzi wskazanych przez mieszkańców Polski. Miejscami na podium zamieniły się jedynie Barcelona i Paryż. Pierwszą pozycję w rankingu zajęła stolica Katalonii, którą wskazało 24% ankietowanych. Za nią znalazł się Paryż z 23% głosów. Na Rzym, który uplasował się na trzecim miejscu, zagłosowało 19%.

Rośnie popularność city-break

Wśród Polaków rosnącą popularnością cieszą się krótkie, weekendowe wyjazdy, czyli tak zwane city-breaks. Nic więc dziwnego, że trzy europejskie, urokliwe miasta zostały wybrane jako idealne miejsca na romantyczny wypad – stwierdził Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Polskę, Niemcy, Austrię, Szwajcarię oraz Czechy. – Wiele osób korzysta z tanich linii lotniczych i ląduje na lotniskach z dala od centrum miasta, które jest celem podróży. Na przykład podparyskie lotnisko Beauvais, do którego dociera wielu tanich przewoźników, znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od stolicy Francji. Z tego powodu, aby zapewnić sobie komfort, pasażerowie chętnie przesiadają się z samolotu do wypożyczonego samochodu – wyjaśnia Gruber.

 

Comments

comments

287
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...