„Partia i Spółki” – rusza cykl publikacji o obsadzaniu stanowisk w spółkach Skarbu Państwa

Informacja Prasowa - 27.09.2021
82

„Partia i Spółki” - rusza cykl publikacji o obsadzaniu stanowisk w spółkach Skarbu Państwa

„Partia i Spółki” – rusza cykl publikacji o obsadzaniu stanowisk w spółkach Skarbu Państwa

Cykl materiałów dziennikarskich na temat skali układów i personalnych zależności w spółkach Skarbu Państwa powstaje we współpracy „Gazety Wyborczej” z dziennikarzami Radia ZET oraz portalu Onet. Pod wspólnym hasłem „Partia i Spółki” dziennikarze ujawniają sieci powiązań najważniejszych polityków partii władzy. Materiały z cyklu „Partia i Spółki” już od 27 września będą publikowane na łamach „Gazety Wyborczej”, Wyborcza.pl, Onet.pl i Radiozet.pl. Informacje będzie też można usłyszeć w Wiadomościach Radia ZET. 

 – W „Wyborczej” do śledztwa wykorzystaliśmy narzędzia informatyczne i metody, które nasi dziennikarze poznali przy okazji współpracy w konsorcjach międzynarodowych, badających ucieczki do rajów podatkowych. Najbardziej znany przykład takiej współpracy to Panama Papers – mówi Aleksandra Sobczak, wicenaczelna „Gazety Wyborczej”. – Śledztwo prowadzące do powstania materiałów, które zaczynamy teraz ujawniać, trwało kilka miesięcy. 

 Wszystkie materiały powstające w ramach śledztwa dziennikarskiego trzech redakcji będą oznaczane w mediach społecznościowych wspólnym hasztagiem #partiaispolki.

Comments

comments

82
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...