Outriders- Nowa inicjatywa, która ma być alternatywą dla tradycyjnego dziennikarstwa

Redakcja PR - 29.09.2017
250

Outriders- Nowa inicjatywa, która ma być alternatywą dla tradycyjnego dziennikarstwa

W internecie od pewnego czasu trwa zbiórka na Outriders, projekt zainicjowany przez blogera Jakuba Górnickiego. Jego celem jest stworzenie alternatywy dla tradycyjnych mediów.

Wiele rzeczy mówi się o mediach i dziennikarstwie, ale chyba najrzadziej to, że są potrzebne. A są! Potrzebujemy mediów silnych, stawiających odbiorcę na pierwszym miejscu, zmieniających się wraz z wyzwaniami i rzeczywistością, przedkładających jakość nad liczby. Takich, którym będziemy mogli w pełni zaufać, bo tworzonych przez ludzi oddanych misji Naszym celem jest zbudowanie silnego medium, które na co dzień będzie opowiadać o świecie – tłumaczyć skomplikowane i ważne wydarzenia. Skupiamy się na wydarzeniach oraz tematach globalnie istotnych. Korespondencja zagraniczna jest podstawą, a jest jej coraz mniej. Osobiście angażujemy się w różne działania, uczestniczymy w debatach publicznych na tematy rozgrywające się nie tylko w Polsce. Czujemy, że powinniśmy tę debatę odbudować wspólnie. Praca reporterów jest dziś inna niż kiedyś, ale to nie znaczy, że niepotrzebna. Wręcz przeciwnie. Teraz jest moment, żeby wspólnie znaleźć tę drogę i nowe rozwiązania – czytamy w opisie inicjatywy na portalu Wspieram to, gdzie trwa zbiórka.

W inicjatywę zaangażowani są głównie blogerzy i dziennikarze rozlokowani w wielu krajach. W publikacjach będę znajdować się depesze opisujące sytuacje geopolityczną na wschodzie (Ukraina, Rosja), jak i na zachodzę (Niemcy, Francja, USA).

W materiałach Outriders dziennikarze będą za równo informować o różnych incydentach jak i tłumaczyć zawiłą sytuacje geopolityczną. Głównym kanałem komunikacyjnym będzie internet.

 

Comments

comments

250
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...