Otwarty Bank Umów dużym ułatwieniem dla start upów.

Redakcja PR - 14.09.2017
116

Otwarty Bank Umów dużym ułatwieniem dla start upów.

Startup Poland uruchamia Otwarty Bank Umów, będący wsparciem przede wszystkim dla start upów. W Banku mają być dostępne najważniejsze dokumenty, niezbędne do zawarcia porozumienia z nowym inwestorem.

Z Otwartego Banku Umów mogą korzystać wszystkie start upy, akceleratorzy oraz inwestorzy, działający na rynku polskim. Pierwszy trzy dostępne dokumenty powstały przy współpracy z Sebastianem Kulczykiem.

Zawarcie pierwszej umowy z inwestorem jest dla start upów nie lada wyzwaniem, gdyż często przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy z zawiłości przepisów prawnych i mechanizmów biznesowych. Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Fundacji Startup Poland, wyjaśnia, że:

„W ferworze emocji związanych z pozyskaniem inwestora [przedsiębiorcy] zapominają o ważnych aspektach prawnych inwestycji. Chcemy dać im narzędzie, które pomoże symetrycznie zabezpieczyć interesy zarówno startupów, jak i inwestorów. Wierzymy, że publikowane w ramach projektu Otwartego Banku Umów szablony przyczynią się również do profesjonalizacji rynku VC i całego polskiego rynku inwestycji w startupy.”

Pierwszymi dokumentami, dostępnymi w Otwartym Banku Umów, będą te udostępnione przez Sebastiana Kulczyka. Wzory powstały przy współpracy z ekspertami Kulczyk Investments oraz Kancelarii Snażyk Granicki.

W bazie Banku dostępne są obecnie wzór umowy grantowej, umowy pożyczki konwertowanej na udziały oraz term sheet.  W pierwszej kolejności mają posłużyć start upom, rozpoczynającym w ramach projektu InCredibles jesienną akcelerację.

Fundacja Startup Poland zachęca kolejne podmioty do współdzielenia się wzorami dokumentów w ramach propagowania dobrych praktyk na rynku inwestycyjnym.

Comments

comments

116
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...