„Ostatni Twój Weekend” z Grand Prix i dwoma srebrami na Golden Drum

Informacja Prasowa - 21.10.2019
231

"Ostatni Twój Weekend" z Grand Prix i dwoma srebrami na Golden Drum

„Ostatni Twój Weekend” otrzymuje kolejne nagrody. Projekt realizowany we współpracy z Gazeta.pl, BNP Paribas oraz Mastercard został doceniony przez jury konkursu Golden Drum i otrzymał Grand Prix w kategorii Print oraz dwie srebrne nagrody w kategoriach: Content oraz Social Good.

WHAT / WHY

Konkurs Golden Drum podzielony jest na dwie główne sekcje: WHAT (najlepsze rozwiązania komunikacyjne) i WHY (motywacje stojące za zastosowaniem innowacyjnych strategii komunikacyjnych). Każda z nich składa się z grup i kategorii, które odzwierciedlają najnowsze trendy w branży reklamowej i kreatywnej. Prace w obu sekcjach są oceniane przez międzynarodowe jury, w którym zasiadają najlepsi profesjonaliści w branży.

W tegorocznej edycji festiwalu jury wybierało zwycięzców spośród 1150 zgłoszonych prac, z czego 883 do oficjalnego konkursu Golden Drum i 267 do konkursu Young Drummer.

Z 81 polskich prac zgłoszonych do 26. festiwalu Golden Drum w Portoroż o nagrody walczyło 20. „Ostatni Twój Weekend” otrzymał 5 nominacji w kategoriach: Content (Native Advertising, Brand Integration, Sponsorships & Co-Promotions), Print (Corporate Advertising), Social Good (Profit Social Good), Integrated oraz Integrated (Creative use of Media). Dodatkowo, praca Joanny Pragacz, designerki z VMLY&R Poland, znalazła się na shortliście konkursu Young Drummer.

 

74595540_2489059197797163_1453066549534392320_o.jpg

W konkursie wziąć udział mogą wszystkie agencje, reklamodawcy, klienci, domy projektowe i produkcyjne, firmy medialne i inne podmioty zaangażowane w tworzenie lub produkcję komunikacji marketingowej, zarejestrowane w następujących krajach: Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Republika Czeska, Cypr, Estonia, Finlandia, Gruzja, Grecja, Węgry, Izrael, Włochy, Kazachstan, Kosowo, Kirgistan, Łotwa, Liban, Litwa, Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Rumunia , Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina i Uzbekistan.

 

Podczas festiwalu Golden Drum odbywają się także prelekcje i dyskusje. Zaproszeni goście i prelegenci swoje wykłady podporządkowali głównej myśli tegorocznej edycji festiwalu – „Creativity4Change”. Ewelina Wojtyczka, Art Director i Dawid Szczepaniak, Executive Creative Director w VMLY&R Poland, w prelekcji „The Last Ever Issue – Transforming a Narrative about Women in Poland”zaprezentowali case study nagrodzonego projektu.

Comments

comments

231
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...