Osiem miesięcy CityBee w Polsce – coraz bliżej kompleksowej usługi shared mobility

Informacja Prasowa - 05.06.2019
239

Osiem miesięcy CityBee w Polsce – coraz bliżej kompleksowej usługi shared mobility

Ponad osiem miesięcy temu w Warszawie wystartowała usługa CityBee, czyli wynajem aut dostawczych na minuty za pomocą aplikacji w telefonie. Od tego czasu biało-pomarańczowe samochody dostawcze pojawiły się w sumie w dziesięciu aglomeracjach, a ich liczba dostępnych do wynajmu pojazdów wzrosła do 150. Dodatkowo z końcem kwietnia operator wprowadził do stolicy 400 hulajnóg elektrycznych, których flota już niedługo zostanie uzupełnione o kolejne 400 sztuk. Jak prezentuje się CityBee w liczbach i jakie są plany na najbliższą przyszłość?

BIG Carsharing

Usługi carsharingu już od kilku lat dostępne są w największych polskich aglomeracjach i cieszą się niemałą popularnością. Start w październiku 2018 roku wynajmu aut dostawczych na minuty wprowadził branżę na nowy poziom. Polacy docenili możliwości i zalety jakie daje BIG Carsharing. W ciągu ośmiu miesięcy w usłudze zarejestrowało się 55 000 unikalnych użytkowników, którzy w ciągu 4 088 000 minut przejechali 764 200 km. Najdłuższy dystans pokonany podczas jednego wynajmu to ponad 3100 km, a najdłuższy wynajem trwał 24 dni. Z usługi oprócz osób fizycznych korzysta już prawie 2000 firm, które na co dzień nie dysponują odpowiednimi pojazdami do transportu większych gabarytów lub potrzebują uzupełnić możliwości posiadanej już floty.
citybee_2019_06_cargo_big.jpg

Hulajnogi elektryczne w Warszawie

Po pozytywnym przyjęciu usługi wynajmu samochodów dostawczych na minuty CityBee pod koniec kwietnia rozszerzył swoją działalność w Polsce o kolejny środek transportu. W stolicy pojawiło się 400 elektrycznych hulajnóg, które ułatwiają przejazd na ostatnim odcinku podróży na uczelnię, do biura czy domu – zgodnie z tzw. zasadą ostatniej mili. W ciągu miesiąca Warszawiacy na pomarańczowych hulajnogach przejechali w sumie 573 254 minuty, co daje  9 554 godzin, czyli ponad 398 dni. Najwięcej osób korzystna z hulajnóg w weekendy nad Wisła i jako forma dojazdu do parków.
citybee_2019_06_hulajnoga_big.jpg

Kompleksowa usługa shared mobility

 Wprowadzenie usługi wynajmu dostawczaków na minuty pozwoliło nam zbudować rozpoznawalność i przekonać do siebie zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Pozytywne przyjęcie BIG Carsharingu zmotywowało nas do podjęcia kolejnego wyzwania. Zdecydowaliśmy się wejść z elektrycznymi hulajnogami na konkurencyjny warszawski rynek. Aktualnie skupiamy się na edukacji użytkowników na temat bezpiecznego korzystania z tego środka transportu oraz uważnie przyglądamy się kwestiom legislacyjnym. Już niedługo na ulicach, zgodnie z zapowiedzią, pojawi się kolejne 400 hulajnóg, dlatego też zastanawiamy się nad powiększeniem strefy o kolejne dzielnice – podsumowuje Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska.Sukcesywnie powiększamy naszą flotę w Polsce i innych krajach. Docelowo chcemy stać się operatorem, który dostarcza kompleksową ofertę shared mobility, w ramach której za pomocą jednej aplikacji udostępni użytkownikom pojazdy na różne potrzeby. W polskiej ofercie mamy już te największe i najmniejsze. 
Usługa CityBee zadebiutowała w Warszawie 3 października 2018 r. Następnie biało-pomarańczowe samochody dostawcze pojawiły się na ulicach Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Śląska, Łodzi, Poznania, Białegostoku, Lublina i Bydgoszczy. W sumie na terenie Polski znajduje się 100 stref z których można wypożyczyć dostawczaki lub je tam zostawić. Na początku nowego roku flota liczyła już 150 aut – 90 fiatów Ducato i 60 volkswagenów Crafter. Od końca kwietnia, warszawiacy mogą korzystać z 400 hulajnóg elektrycznych na minuty, które już niedługo uzupełni flota kolejnych 400 sztuk.

Comments

comments

239
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...