OPONEO RALLYCROSS NA ANTENIE MOTOWIZJI!

Informacja Prasowa - 06.04.2018
80

OPONEO RALLYCROSS NA ANTENIE MOTOWIZJI!

Motowizja nawiązała współpracę z organizatorami OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie. Relację z tej serii już od kwietnia będzie można oglądać na antenie Motowizji.

RALLYROSS W MOTOWIZJI

Rallycross to jedna z najbardziej widowiskowych form motosportu. Każda runda składa się z wielu krótkich wyścigów na torach, gdzie część nitki wyłożona jest asfaltem, a część luźną nawierzchnią. W rallycrossie cała akcja rozgrywa się na krótkim i kompaktowym obiekcie, dzięki czemu widzowie zgromadzeni na trybunach, jak również przed telewizorami, mogą jednocześnie oglądać pojedynki w praktycznie każdym miejscu toru. Walka jest niezwykle zacięta, między samochodami bardzo często dochodzi do kontaktów i przepychanek, a to wszystko przy wysokich prędkościach i w widowiskowych poślizgach.

OPONEO Mistrzostwa Polski w Rallycrossie składają się z pięciu różnych grup – od SuperCars, gdzie ścigają się maszyny o mocy sięgającej 600 koni mechanicznych, mogące rozpędzić się do 100 km/h w niecałe dwie sekundy, do 126p Cup, gdzie kierowcy jeżdżą wiecznie młodymi „Maluchami”. Widzowie mogą więc obserwować różne typy aut oraz bardzo dużą liczbę wyścigów w ciągu rundy. Na liście zgłoszeń do pierwszej rundy pojawiło się aż 88 zawodników.

Marcin Gagacki, OPONEO Motorsport: – Rallycross to prawdopodobnie najbardziej emocjonujący i co najważniejsze – najbardziej przyjazny kibicom sport motorowy. Całą akcję można oglądać w jednym miejscu i czasie, co jest po prostu wygodne dla kibiców. Pojedynków na torze jest mnóstwo, więc nikt nie będzie się nudził oglądając relacje z rund OPONEO MPRC. Zapraszam wszystkich do oglądania rallycrossowych zmagań na antenie Motowizji. Na pewno będziemy mocno pracować nad tym, by dostarczyć widzom jak najlepsze widowisko.

OPONEO 2018

W tegorocznym kalendarzu jest siedem rund. Trzy z nich odbywają się na podwarszawskim Autodromie Słomczyn, najbardziej znanym obiekcie rallycrossowym w Polsce. Kolejne trzy będą miały miejsce w toruńskim Motoparku, a raz zawodnicy udadzą się na Litwę na tor Vilkyciai.

Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji: – Rallycross to niezwykle widowiskowy i popularny sport. Jestem bardzo dumny, że na naszej antenie będziemy mieli kolejne polskie zawody, na dodatek w randze mistrzostw Polski.

Rallycross dołączy tym samym do wyścigów i rajdów samochodowych oraz wyścigów motocyklowych jako kolejna dziedzina sportu motorowego, która będzie obecna na antenie Motowizji. Będą to kolejne zawody w randze mistrzostw Polski, obok Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, prezentowane na naszej antenie.

Kalendarz OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie:

07/08.04 – Autodrom Słomczyn

12/13.05 – Motopark Toruń

23/24.06 – Autodrom Słomczyn

28/29.07 – Vilkyciai (Litwa)

01/02.09 – Motopark Toruń

15/16.09 – Autodrom Słomczyn

13/14.10 – Motopark Toruń

Comments

comments

80
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...