„OPIEKUN” – Nowy kwartalnik Agory

Informacja Prasowa - 16.10.2017
275

„OPIEKUN” - Nowy kwartalnik Agory

We wtorek, 17 października br. zadebiutuje „Opiekun” – nowe pismo Agory skierowane do osób, które na stałe opiekują się bliskimi. W wydaniu czytelnicy znajdą niezbędne informacje, praktyczne porady oraz pomoc i wsparcie.

– Oddajemy w ręce czytelników nowy tytuł prasowy. W naszym kwartalniku będziemy pisać o sprawach ważnych dla osób, które sprawują opiekę nad chorym, starszym, niesamodzielnym członkiem rodziny. Dbanie o starzejących się rodziców, chorujących współmałżonków czy dalszych członków rodziny jest trudnym wyzwaniem. W takich sytuacjach trzeba zacząć myśleć o rehabilitacji, opiece pielęgniarskiej, wyposażeniu domu w pomocne sprzęty. Dla takich właśnie osób wraz z fundacją „Razem zmieniamy świat”, prowadzącą projekt „Damy radę”, przygotowaliśmy magazyn-poradnik, dzięki któremu ten pierwszy krok może będzie choć odrobinę łatwiejszy i skierowany we właściwym kierunku – mówi Ilona Szajkowska, redaktor naczelna pisma.

W każdym numerze czytelnicy znajdą wywiady z osobami, których codzienna działalność jest związana z opieką nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. W pierwszym numerze będą to rozmowy: z Ewą Błaszczyk – aktorką, współtwórczynią fundacji „Akogo?” i pomysłodawczynią Kliniki „Budzik”, z Jerzym Owsiakiem, którego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kliku lat wspiera seniorów, oraz z Anną Kliś-Kalinowską – pielęgniarką z długoletnim doświadczeniem w opiece paliatywno-hospicyjnej i długoterminowej.

W piśmie pojawi się też wademekum praktycznych porad dotyczących opieki nad osobami, które jej wymagają. Z premierowego wydania czytelnicy dowiedzą się, jak zająć się osobą leżącą – jak urządzić pokój, jak wybrać łóżko rehabilitacyjne, jak zapobiegać odleżynom, jak leczyć trudno gojące się rany i jak wybrać materac przeciwodleżynowy. Redakcja również szczegółowo wyjaśni, jak pielęgnować chorego.

Porady nie ograniczą się jednak tylko do wskazówek z zakresu pielęgnacji i higieny – w każdym numerze redakcja zbierze najważniejsze informacje dotyczące świadczeń, pomocy finansowej i wsparcia ze strony państwa. W pierwszym numerze pisma będzie to m.in. oferta publicznej służby zdrowia w zakresie opieki nad chorym, świadczenia dla chorych i opiekunów, sposoby przystosowania wnętrza do potrzeb osób chorych i niepełnosprawnych oraz wszystko o teleopiece.

Oddzielny dział zostanie także przeznaczony na zagadnienia związane z właściwą dietą osób wymagających stałej pomocy. W pierwszym wydaniu pisma redakcja przedstawi zalety diety lekkostrawnej dla seniorów wraz z praktycznym przeglądem produktów zalecanych i niewskazanych.

Oprócz praktycznych porad pismo zaoferuje również wsparcie psychologiczne – z pierwszego numeru „Opiekuna” czytelnicy dowiedzą się, jak radzić sobie w sytuacji, gdy spadnie na nich ciężar opieki nad bliskim, jak zrozumieć osobę cierpiącą na Alzheimera i jak w wartościowy sposób wypełnić czas chorego.

Redakcja zachęca do przesyłania pytań i dzielenia się wątpliwościami – odpowiedzą na nie lekarze i wykwalifikowani specjaliści.

 

 

Comments

comments

275
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...