Telewizja Onetu – informacje, publicystyka, sport, rozrywka. Serwis zaprezentował jesienną ofertę programową

Redakcja PR - 29.09.2016
68

Onet odsłonił wszystkie karty podczas prezentacji jesiennej ramówki

To już oficjalne – Onet będzie nadawać własne programy telewizyjne w internecie. jesienna ramówka aż kipi nazwiskami znanymi do tej pory z mediów tradycyjnych. Jarosław Kuźniar, Tomasz Lis, Iwona Kutyna, Renata Kim czy Bartosz Węglarczyk – to tylko wybrana lista dziennikarzy, których jesienią będziemy mogli oglądać na żywo w telewizyjnym paśmie Onetu. 

Oferta programowa Grupy Onet RASP została zaprezentowana 29 września w warszawskim studiu Floral Akademy. Prezentację poprowadził Jarosław Kuźniar, który będzie gwiazdą porannego pasma serwisu. Miałem być trupem – powiedział o sobie dziennikarz, prezentując poranny program informacyjno-publicystyczny, którego będzie prowadzącym. Kuźniar wraz z Bartoszem Węglarczykiem, szefem publicystyki Onetu, wystąpią w codziennym, półtoragodzinnym programie nadawanym na żywo – start za pięć ósma. Innowacją będzie przede wszystkim miejsce nadawania – specjalny samochód, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt satelitarny. Dziennikarze będą jeździli ulicami Warszawy, prowadząc program. Poranne pasmo będzie interaktywne i otwarte na widzów – transmisję będzie można śledzić także na Facebooku.

Codzienny program informacyjny poprowadzi w Onecie Iwona Kutyna. Onet24 nadawany będzie codzienne o 9:00.

Zobacz: Iwona Kutyna z programem w Onecie

Z tego samochodu nadawane będzie poranne pasmo Onetu. fot. J. Dąbrowska

Z tego samochodu nadawane będzie poranne pasmo Onetu. fot. J. Dąbrowska

Publicystyka – Kutyna, Kim, Stankiewicz. Tomasz Lis z autorskim programem

Zaraz po informacjach, w Onecie nadawane będą programy publicystyczne. Prowadzący to znani z prasy czy telewizji, wieloletni dziennikarze. Pasmo publicystyczne powstawać będzie we współpracy z innymi mediami – serwisem Fakt24.pl, „Newsweekiem” oraz redakcją internetową samego Onetu. Publicystyka emitowana będzie cztery razy w tygodniu – od wtorku do piątku, od 10:50.

Program „Z Kim dziś?” poprowadzi dziennikarka Newsweeka – Renata Kim. Andrzej Gajcy zadebiutuje z autorskim programem „Posłowie”, z kolei Andrzej Stankiewicz, przez wiele lat związany z „Rzeczpospolitą”, będzie prowadzić „Stan Wyjątkowy”. Swój program publicystyczny poprowadzi także Iwona Kutyna, związana do niedawna z TVP. „Burzę polityczną” poprowadzi dziennikarka polityczna „Faktu” – Agnieszka Burzyńska. Szef publicystyki Onetu – Bartosz Węglarczyk – poprowadzi program „Subiektywny”.

fot. Justyna Dąbrowska

fot. Justyna Dąbrowska

W każdy poniedziałek o 15:00 pasmo telewizyjne Onetu przejmie Tomasz Lis, który poprowadzi autorski program. Jak powiedział podczas prezentacji ramówki dziennikarz, do niedawna związany z TVP, w ciągu najbliższych kliku miesięcy jego program ma szansę na zyskanie dużej widowni. 5 miesięcy to nasz czas na ekspansję – podsumował.

Onet nie zapomina także o fanach sportu. To dla nich przygotowany został program „Misja Futbol” – prowadzącym został jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy sportowych w Polsce – Michał Pol, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” (tytuł także należy do Ringer Axel Springer – właściciela Onetu).

Kultura i jeszcze więcej. Onet z mocą ofertą na popołudnia

Informacje i publicystyka to nie jedyne obszary tematyczne, jakie ma w ofercie telewizyjnej Onet. Po południu na kanale dominować będzie kultura i rozrywka. Autorski program kulturalny poprowadzi Katarzyna Janowska – redaktor naczelna działu kultura w segmencie Lifestyle&Kobieta Onetu. Dziennikarka ma na swoim koncie doświadczenia z telewizją –  kierowała m.in. kanałem TVP Kultura.

Show-biznesową tematyką zajmować się będzie na kanale Onetu Marcin Cejrowski – poprowadzi program „Gwiazdy”. Na antenie Onetu zadebiutuje także program „Na Czasie” Łukasza Grassa – redaktora naczelnego Business Insider Polska.

Onet w swojej ofercie uwzględni także program satyryczny – to „Świat według Jachimka” – prowadzony przez popularnego satyryka red. Tomasza Jachimka.

Prezentacja ramówki Onetu. Ol lewej: Marcin Cejrowski, Łukasz Grass, Katarzyna Janowska, Jarosław Kuźniar

Prezentacja ramówki Onetu. Ol lewej: Marcin Cejrowski, Łukasz Grass, Katarzyna Janowska, Jarosław Kuźniar. For. Justyna Dąbrowska

Onet rusza na podbój TV – koprodukcje, synergia formatów telewizyjnych i internetowych w ZOOM TV 

Oprócz autorskiej ramówki telewizyjnej Onetu, która dostępna będzie w internecie, serwis stawia też na tradycyjną telewizję. Podczas prezentacji oferty programowej ogłoszono partnerstwo strategiczne z ZOOM TV – kanałem, który jesienią zadebiutuje w telewizji (ósmy multipleks). Formaty z internetu będą kolportowane do nowo powstałej telewizji. Tworzymy zupełnie nową jakość – powiedział podczas prezentacji Aleksander Kutela, CEO Grupy Onet.pl.

Zobacz: Znane nazwiska na pokładzie Onetu

Grupa Onet będzie koproducentem dwóch programów telewizyjnych, które jesienią zadebiutują w telewizji. Pierwszy to poradnikowa seria dla miłośników ogrodów – „Sezon Ogródkowy”, który poprowadzi Anna Dereszowska.

Drugi to serial kulinarny „Wymiksowani.pl”, którego gwiazdą będzie znany z polsatowskiego hitu „Pierwsza miłość” Mikołaj Krawczyk.

Innowacyjnym formatem będzie natomiast wspólny projekt Onetu i Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Jesienią udostępniony zostanie pierwszy tego typu w Polsce pakiet ekranizacji najwybitniejszych sztuk teatralnych – „Teatroteka”.

Ramówka zaprezentowana przez Onet z pewnością stanie się w szybkim czasie sporą konkurencją dla czołowych kanałów telewizyjnych. Spora grupa doświadczonych, znakomitych dziennikarzy będzie z pewnością największą siłą napędową ramówki Onetu.

Nadchodząca jesień i zima będą dla mediów gorące.

 

Comments

comments

68
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...