Onet.pl, RMF FM, Polsat News, Wp.pl i TVN24 – pierwsza piątka najbardziej opiniotwórczych mediów

Informacja Prasowa - 09.11.2020
174

Onet.pl, RMF FM, Polsat News, Wp.pl i TVN24 – pierwsza piątka najbardziej opiniotwórczych mediów

Onet.pl, RMF FM, Polsat News, Wp.pl i TVN24 – pierwsza piątka najbardziej opiniotwórczych mediów 

Aż o dziesięć miejsc w rankingu wzrosła pozycja Programu Pierwszego Polskiego Radia, które w październiku inne media cytowały 1,2 tys. razy. Na łamach radiowej Jedynki wypowiadał się minister Michał Dworczyk, który mówił o powstających szpitalach polowych. O siedem miejsc wzrosła również pozycja Programu 24 Polskiego Radia, gdzie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiadał m.in. wzmożone kontrole dotyczące obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Zwiększoną cytowalność miały również informacje podawane przez stację TVP Info, gdzie rzecznik rządu potwierdził doniesienia o przekształceniu Stadionu Narodowego w szpital tymczasowy.

 

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

W kategorii najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych podium zajęły kolejno: Rzeczpospolita (2,8 tys. cytowań), Gazeta Wyborcza (2,7 tys. cytowań) oraz SuperExpress z wynikiem 1,6 tys.  wzmianek w innych mediach. Do rankingu zakwalifikował się również tytuł Gazeta Polska Codziennie ze wzrostem aż o osiemnaście pozycji w stosunku do ubiegłego miesiąca. Na łamach dziennika opublikowano wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim m.in. na temat projektu „piątki dla zwierząt”. Szesnaście pozycji wyżej w stosunku do września br. znalazło się czasopismo Wspólnota, gdzie opublikowano ranking majętności samorządów w Polsce. O sześć oczek natomiast wzrosła pozycja Gazety Polskiej, gdzie m.in. wypowiadał się wicepremier Jarosław Kaczyński.

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne

Ranking kategorii otwierają: Polsat NewsTVN24 oraz TVP Info. O trzy miejsca w stosunku do ubiegłego miesiąca wzrosły również pozycje stacji TVP1, gdzie wypowiadał się m.in. minister rolnictwa Grzegorz Puda w sprawie projektu ustawy „piątka dla zwierząt” oraz Telewizji Republika, której wywiadu udzielił główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

 

 

Najbardziej opiniotwórcze stacje radiowe

Najbardziej opiniotwórczą stacją radiową października br. jest RMF FM, które cytowane w innych mediach było aż 4,3 tys. razy. Kolejno w rankingu ze wzrostem o dwie pozycje znalazły się Program 24 Polskiego Radia oraz Polskie Radio „Jedynka”. O dwa oczka wyżej znalazła się również Radiowa Trójka, gdzie o przygotowaniu szpitali do pandemii koronawirusa opowiadał minister zdrowia Adam Niedzielski. Do rankingu zakwalifikowało się również Radio Gdańsk, cytowane 110 razy za sprawą wypowiedzi szefa MEN Dariusza Piontkowskiego, który mówił o „propagandzie homoseksualnej” w Polskich szkołach.

 

Najbardziej opiniotwórcze portale internetowe

Na podium rankingu najbardziej opiniotwórczych portali internetowych na czele niezmiennie od roku Onet.pl. Miejsce drugie zajęło Wp.pl natomiast trzecia w kolejności jest Interia.pl. Do rankingu ze wzrostem o dwie pozycje zakwalifikował się również Bussinesinsider.com.pl, w którym informowano, że Stany Zjednoczone weszły w trzecią fazę zakażeń koronawirusem.

 Najbardziej opiniotwórcze tygodniki i dwutygodniki

Na podium rankingu ze wzrostem o trzy pozycje, znalazła się Gazeta Polska z wynikiem 617 cytowań. Miejsce drugie zajęło czasopismo Wspólnota, natomiast podium, ze wzrostem aż o jedenaście pozycji w stosunku do ubiegłego miesiąca, zajął Gość Niedzielny, gdzie Jarosław Pinkas wypowiadał się na temat przyspieszenia dynamiki zakażeń w związku z pandemią COVID-19.

Najbardziej opiniotwórcze miesięczniki i dwumiesięczniki

W kategorii miejsce pierwsze zajął tytuł Press, a po nim Twój Styl. Na podium ze wzrostem o cztery pozycje znalazło się również Zwierciadło, cytowane 44 razy w wyniku wywiadu z Katarzyną Nosowską na temat jej nowej książki „Powrót z Bambuko”.

Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i biznesowe – prasa

W kategorii prowadzi tytuł Rzeczpospolita, cytowany przez inne media 2,8 tys. razy. W pierwszej trójce znalazł się również niezmiennie Dziennik Gazeta Prawna oraz Puls Biznesu z wynikiem 483 cytowań.

Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i biznesowe – portale

Najbardziej opiniotwórczym portalem internetowym o profilu ekonomiczno-biznesowym w październiku br. jest Money.pl cytowany 864 razy. Za nim znalazł się Businessinsider.com.pl oraz Bankier.pl. Na miejscu czwartym natomiast, ze wzrostem o dwie pozycje w rankingu,  znalazł się portal 300gospodarka.pl, który opublikował raport „Wodorowa Alternatywa” dotyczący energetyki wodorowej.

Najbardziej opiniotwórcze media regionalne

Najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym października br. jest Gazeta Wrocławska, która informowała o pojawieniu się aligatora w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Na miejscu drugim znalazło się Radio Poznań, a podium, ze wzrostem o dwie pozycje w  rankingu zamyka Dziennik Zachodni, na którego łamach informowano o użyciu gazu wobec protestujących przeciwników zaostrzenia przepisów aborcyjnych. O pięć pozycji w stosunku do ubiegłego miesiąca, wzrosła również pozycja Radia Gdańsk, które cytowane przez inne media było 110 razy.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 49 172 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji, oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 października 2020 roku.

Comments

comments

174
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...