Onet on Tour nominowany do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego

Informacja Prasowa - 03.04.2019
19

Onet on Tour nominowany do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego

Onet on Tour nominowany do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego

Flagowy program podróżniczy Onetu prowadzony przez Jarosława Kuźniara otrzymał nominację w ramach 22 edycji konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego. Poświęcony Zagłębiu Ruhry odcinek Onet on Tour został nominowany w kategorii Multimedia.

W programie Onet on Tour Jarosław Kuźniar skupia się na odkrywaniu niezwykłych miejsc, które nie zawsze są pierwszym turystycznym wyborem. W nominowanym reportażu z Niemiec ekipa zaprezentowała Zagłębie Ruhry – obszar, który przeszedł transformację z przemysłowego serca kraju do regionu tętniącego życia i inspirującego do realizacji nowych poymysłów. W programie widzowie mogli obejrzeć m.in. wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zollverein, widowiskową konstrukcję Tetrahedron w Bottrop, Maximilianpark Hamm oraz Gazometr Duisburg Nord – największy kryty basen do nurkowania w Europie.

– Program Onet on Tour jest sumą doświadczeń i konsekwencją dynamicznego rozwoju jakościowego wideo w Onecie. Nie jest tajemnicą, że postawienie kilka lat temu przez Onet na realizację autorskich materiałów wideo było odważną decyzją. Zbudowaliśmy dziennikarską wartość w formie wideo i każdego dnia poszerzamy te kompetencje, również w obszarze tak silnie rozwijającego się trendu branded content. W rezultacie dzisiaj, w swoim segmencie rynku, nie mamy konkurencji i produkujemy programy takie jak Onet on Tour, które przyciągają miliony użytkowników oraz zdobywają nominacje do prestiżowych nagród dziennikarskich – mówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.

W ramach konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego jury wybrało spośród 115 zgłoszeń, 22 najlepsze prace, które zostały nominowane w jednej z pięciu kategorii – Prasa, Radio, Telewizja, Multimedia i „Dziennikarstwo na Pograniczu”. O nominację starało się 56 materiałów z Polski oraz 59 z Niemiec. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 13 czerwca w Zamku Topacz, jako jedno z wydarzeń organizowanych w ramach Polsko-Niemieckich Dni Mediów.

Fundatorami tegorocznej Nagrody są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius, Fundacja Roberta Boscha oraz sześć regionów partnerskich: trzy województwa – dolnośląskie, zachodniopomorskie i lubuskie – i trzy kraje związkowe – Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia.

Nominowany odcinek programu Onet on Tour można oglądać pod adresem – http://onetontour.pl/niemcy/onet-on-tour-niemcy-premiera,389.html.

Comments

comments

19
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...