Ogrody na Wysokieobcasy.pl – nowe miejsce dla miłośników roślin   

Informacja Prasowa - 15.04.2021
50

Ogrody na Wysokieobcasy.pl – nowe miejsce dla miłośników roślin   

Ogrody na Wysokieobcasy.pl – nowe miejsce dla miłośników roślin 

Wysokieobcasy.pl rozwijają dział Ogrody, w którym autorzy dzielą się z czytelnikami swoją pasją do roślin. W sekcji znaleźć można m.in. praktyczne porady na temat uprawy różnych gatunków, wyjątkowe cykle ogrodowych ekspertów, a także opowieści z najpiękniejszych miejsc w Polsce i na świecie. Redakcja rozpoczęła również współpracę z Ogrodem Botanicznym PAN, w ramach której w serwisie regularnie publikowane będą artykuły tworzone przez jego pracowników. 

Na łamach Wysokieobcasy.pl/Ogrody ukazują się m.in. stałe cykle wyjątkowych autorów zaproszonych do dzielenia się swoją pasją do natury. W cotygodniowych felietonach Czułego Ogrodnika, czyli Dariusza Barańskiego, dziennikarza „Gazety Wyborczej” przeczytać można ciekawostki i porady na temat uprawy roślin – nie tylko z jego prywatnego ogródka; w „Sekretnym życiu działek” pisarka Dorota Kotas opowiada o swoich pierwszych krokach w roli początkującej działkowiczki, a miłośniczka i znawczyni ziół Patrycja Machałek pisze o chwastach, ziołach i innych gatunkach, które można uprawiać ze względów nie tylko estetycznych, ale również prozdrowotnych. Z kolei Maja Popielarska – jedna z najpopularniejszych miłośniczek ogrodów w Polsce – dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami i udziela porad, m.in. jak pomóc roślinom, gdy wiosną w ogrodzie śnieg i przymrozki.

Redakcja Wysokieobcasy.pl – wraz z zespołem Instytutu Dobrego Życia, który współtworzy artykuły do tej sekcji – rozmawia na łamach serwisu z ekspertami i pasjonatami natury, zasięga porad influenesrów – wielbicieli roślin, a także zaprasza do odwiedzenia najpiękniejszych ogrodów w Polsce i na świecie. Dziennikarki opowiadają również o swoich botanicznych doświadczeniach i otwierają drzwi na prywatne na balkony.

W ramach cyklu Wysokieobcasy.pl podjęły również współpracę z Ogrodem Botanicznym Polskiej Akademii Nauk. W serwisie regularnie ukazywać się będą artykuły tworzone przez jego pracowników – felietony opowiadające ciekawe, intrygujące fakty z życia roślin oraz praktyczne porady na temat ich uprawy. Eksperci PAN podpowiedzą czytelnikom m.in. jak można zaadaptować niektóre z gatunków roślin do skali mikro, jaką jest nasz własny ogródek. Pierwszy artykuł, który ukazał się w ramach współpracy, opowiada o tulipanach – ich pochodzeniu, cechach charakterystycznych i sposobie uprawiania.

Wszystkie artykuły w ramach cyklu ukazują się w serwisie Wysokieobcasy.pl

Comments

comments

50
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...