Ogłoszono pierwszych prelegentów European VR Congress 2017

Informacja Prasowa - 18.04.2017
293

Ogłoszono pierwszych prelegentów European VR Congress 2017

W dniach 23-24 maja br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się druga edycja European VR Congress – największej w Polsce platformy wymiany wiedzy na temat technologii wirtualnej rzeczywistości (VR – Virtual Reality) i poznawania najnowszych projektów ją wykorzystujących. Organizatorem kongresu jest Agora.

European VR Congress po raz drugi poruszy tematykę wirtualnej rzeczywistości – narzędzia coraz częściej wykorzystywanego w rozrywce, mediach, reklamie, medycynie czy architekturze. Kongres będzie okazją do porozmawiania o nowych wyzwaniach, przed którymi stają nauka i biznes. Stworzy możliwość zaprezentowania najnowszego sprzętu i zapoznania się z innowacyjnymi projektami powstałymi w technologii wirtualnej rzeczywistości. To również szansa na spotkanie potencjalnych partnerów i nawiązanie ciekawych relacji biznesowych.

European VR Congress będzie gościć czołowych producentów sprzętu oraz twórców najbardziej innowacyjnych produkcji VR z Polski oraz z zagranicy. W programie znajdą się prezentacje praktyków i ekspertów, panele dyskusyjne poświęcone rozwojowi branż VR/AR oraz strefa VR Expo.

Pierwszymi prelegentami, których zapowiedzieli organizatorzy, są m.in. Artur Kurasiński, prezes MUSE i GhostVR, Jakub Korczyński i Maciej Uniatowicz z Virtuality360, Alina Lisnevska, autorka bloga nt. VR w turystyce, inżynierowie biomedyczni – Ewa Ramus i Krzysztof Malej oraz Karolina Sarek, specjalistka ds. badań i ewaluacji Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Dodatkowo, podczas kongresu dostępna będzie Startup Zone – część programu dedykowana najmłodszym firmom, rozpoczynającym działalność na rynku wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. W ramach targowej części kongresu będą one mogły zaprezentować swoje pomysły, produkcje i prototypy produktów, a doświadczeni trenerzy poprowadzą specjalnie dla nich praktyczne warsztaty (np. na temat branded content w oparciu o VR i wideo 360 stopni czy warsztaty pitchingu). Uczestnicy będą także mogli wziąć udział w serii spotkań „Speed Dating” – kojarzących firmy VR z inwestorami. Współorganizatorem strefy dla startupów jest Startup Academy.

Pierwsza edycja European VR Congress odbyła się w listopadzie ub.r., a uczestniczyło w niej ponad pół tysiąca osób. Uczestnicy mogli przetestować m.in. najnowszą kamerę Ricoh Theta S, okulary Microsoft HoloLens, konsolę PlayStation VR i doświadczyć produkcji VR na 24 stoiskach VR Expo.

Organizatorem European VR Congress jest Agora. Partnerem merytorycznym kongresu jest agencja mimo.ooo.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej informacji o konferencji: www.vrcongress.pl

European VR Congress na Facebooku

Comments

comments

293
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...