Nowy budynek biurowy PROXIMO już otwarty

Informacja Prasowa - 17.06.2016
139

16 czerwca 2016 roku nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszego etapu inwestycji biurowej Proximo, realizowanej w Warszawie przez firmę Hines.

W budynku położonym tuż przy stacji metra „Rondo Daszyńskiego”, oddano do użytku blisko 28 400 mkw. powierzchni najmu.

Wśród najemców 13-kondygnacyjnego budynku są m.in. Stanley Black & Decker, Grupa Pracuj, Takeda, Manpower Group, Six Payment Services, Axa Assistance, Hines, Fox Networks Group Poland, Rossmann, Jean Louis David, Green Caffe Nero oraz Olimp. Łączny poziom wynajęcia Proximo przekracza obecnie 65%.

Z dumą dopisujemy Proximo do listy budynków zrealizowanych przez Hines w Polsce, która jest dla nas jednym z kluczowych rynków w Europie, na którym prowadzimy działalność deweloperską i zarządczą, jak również poszukujemy okazji do poszerzenia portfolio o atrakcyjne nieruchomości w drodze zakupu. Biorąc pod uwagę kondycję i dynamikę polskiego rynku, chcemy pozostać tu aktywnym graczem” – powiedział Lee Timmins, CEO Regionu Euroazjatyckiego i członek komitetu wykonawczego Hines Executive Committee.

Cieszymy się, mogąc zaoferować najemcom obiekt współtworzący nowoczesny krajobraz warszawskiej Woli. Dziękujemy też wszystkim zaangażowanym firmom – wszczególności architektom oraz generalnemu wykonawcy – których praca umożliwiła zakończenie budowy zgodnie z założonym harmonogramem Na koniec dziękuję zespołowi Hines, który pod kierownictwem Wojciecha Rumiana i Przemysława Iznerowicza pracował tak ciężko nad Proximo” – dodał Mieczysław Godzisz, Prezes Zarządu Hines w Polsce.

Projekt architektoniczny Proximo powstał na deskach renomowanej, brytyjskiej pracowni Rolfe Judd. „Wspólnie z deweloperem stworzyliśmy budynek nowoczesny, ajednocześnie wyrazisty w formie, odpowiadający na potrzeby użytkowników i szanujący kontekst lokalizacji. Jesteśmy pewni, że ukończenie drugiej fazy Proximo pozwoli dodatkowo podkreślić atuty tego projektu” – powiedział Dyrektor Michał Sęczkowski z pracowni Rolfe Judd.

Architektura dwóch lobby Proximo to z kolei dzieło legendarnego włoskiego studia Pininfarina, dla którego jest to debiutancki projekt na polskim rynku nieruchomości. Sergio Pininfarina znany jest z projektu legendarnego samochodu Ferrari

Uważam Proximo za dojrzały i wyrafinowany przejaw języka architektury” – deklaruje Paolo Pininfarina, Prezes Grupy Pininfarina. „Dynamiczne i oddziałujące na zmysły linie odwołują się do ruchu i elegancji, zmieniając przestrzeń wewnętrzną w niezwykłe, bijące serce. Jesteśmy dumni ze współpracy z Hines i przekonani, że jest to dopiero pierwszy z naszych wspólnych, prestiżowych projektów” – dodaje.

Proximo

Proximo znajduje się na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu uzbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji II linii metra o tej samej nazwie. Najbliższe wejście do stacji metra zlokalizowane jest 8 metrów od fasady Proximo oraz 22 metry od wejścia głównego do budynku. Od stacji metra „Świętokrzyska” stanowiącej węzeł przesiadkowy, budynek Proximo dzielą zaledwie dwa przystanki. Oznacza to, że podróż w okolice Pałacu Kultury i Nauki od chwili opuszczenia biura w Proximo zajmuje nieco ponad 5 minut, a do Dworca Wileńskiego można dotrzeć w niecały kwadrans. W promieniu od 0,5 do 3kilometrów od Proximo znajduje się również szerokie zaplecze usługowe, konferencyjne i hotelowe.

Wyróżnikami Proximo są duże i efektywne powierzchnie pięter, niski współczynnik powierzchni wspólnych, doskonałe doświetlenie powierzchni oraz optymalna głębokość traktów. W budynku wykorzystane zostały wydajne systemy i instalacje techniczne.

Budynek Proximo posiada międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Projekt architektoniczny Proximo powstał dzięki współpracy Hines z dwiema renomowanymi pracowniami: brytyjską firmą Rolfe Judd oraz legendarnym włoskim biurem Pininfarina.

Generalnym wykonawcą Proximo jest Hochtief Polska. Realizację inwestycji współfinansuje Bank Zachodni WBK S.A.

O firmie Hines

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości na całym świecie. Firma została założona w 1957 r. i obecnie posiada biura w 182 miastach w 20 krajach. Hines zarządza aktywami o wartości 89,1 mld USD, w tym portfelem o wartości 42,5 mld USD jako inwestor oraz portfelem o wartości 46,6 mld USD jako zarządca nieruchomości. Obecnie Hines realizuje 109 projektów deweloperskich na całym świecie. Dotychczas firma wybudowała, zmodernizowała lub nabyła 1 126 nieruchomości o powierzchni ponad 32,6 mln mkw. Portfel dotychczasowych realizacji deweloperskich firmy obejmuje ponad 457 nieruchomości o łącznej powierzchni 17,9 mln mkw. Jako inwestor z bogatym doświadczeniem w inwestowaniu w nieruchomości wszelkich typów, na różnych rynkach i przy odmiennych poziomach ryzyka, stosujący przy tym nowatorskie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, Hines jest obecnie jedną z największych i najbardziej renomowanych firm na globalnym rynku nieruchomości.

Comments

comments

139
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...