O!Europa – europejskie kino w serwisie VoD.pl

Informacja Prasowa - 01.12.2017
50

O!Europa – europejskie kino w serwisie VoD.pl

Z początkiem grudnia rusza O!Europa – projekt dedykowany europejskim filmom fabularnym i dokumentalnym. W ramach O!Europa, serwis VoD.pl będzie promować kino europejskie, a wśród propozycji znajdą się filmy fabularne oraz dokumentalne, prezentowane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych.

 

Katalog filmów dostępnych w dedykowanej sekcji serwisu VoD.pl będzie się składał z produkcji prezentowanych i nagradzanych na najważniejszych festiwalach filmowych: w Cannes, Berlinie, Wenecji, Toronto i innych. Będzie ponadto zawierał kolekcje tytułów znanych europejskich reżyserów – m. in. Cristiego Puiu, Luca Bessona, Akiego Kaurismäkiego, czy Gianfranco Rossiego.

Projekt O!Europa będzie trwał 12 miesięcy. W każdym miesiącu będą prezentowane filmy, produkowane w jednym z europejskich krajów lub regionów –  będą to między innymi kinematografie francuskie, brytyjskie, niemieckie, włoskie, węgierskie, krajów skandynawskich i bałtyckich. Dzięki temu filmy zostaną zaprezentowane na tle ich kulturowego i historycznego kontekstu.

Europejską serię rozpocznie kinematografia włoska, która rozpoczęła swoją historię jako jedna z pierwszych. Oprócz interesujących tytułów, takich jak nagrodzony na Berlinale Złotym Niedźwiedziem „Fuocoammare. Ogień na morzu”, znakomity „Pasolini” Abela Ferary, niezwykły wizualnie „Pentameron”, czy hit kin studyjnych ostatnich miesięcy „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, portal VoD.pl będzie starał się przybliżyć swoim użytkownikom ciekawostki kinematograficzne z poszczególnych państw.

Każdy kolejny miesiąc na Vod.pl to filmowa podróż przez stary kontynent. W kolejnych miesiącach w ofercie pojawią się propozycje filmowe z Rumunii i Francji, a w dalszej kolejności zostaną zaprezentowane filmy z Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Czech, Grecji, krajów skandynawskich, bałtyckich i Beneluksu.

Projekt O!Europa jest współfinansowany przez program Kreatywna Europa.

Więcej: https://vod.pl/oeuropa

Comments

comments

50
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...