#OdpowiadamDobrem – kampania społeczna Stowarzyszenia WIOSNA

Informacja Prasowa - 16.09.2019
63

#OdpowiadamDobrem - kampania społeczna Stowarzyszenia WIOSNA

Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości wyszli na ulice w całej Polsce, aby odpowiadać dobrem i inspirować do tego innych. Ich dobre uczynki i małe, szlachetne gesty zapoczątkowały wyzwanie dobra, które ma szansę objąć swoim pozytywnym wpływem miliony Polaków. To postawa wolontariuszy programów społecznych Stowarzyszenia WIOSNA zainspirowała kampanię społeczną #OdpowiadamDobrem, która w najbliższych tygodniach ma zachęcać do codziennego wybierania dobra, ale też zapoczątkować tak potrzebną dziś społeczną zmianę.

 – Wierzymy w dobro. I w to, że każda wielka zmiana zależy od tysiąca małych wyborów. Każdy, nawet najmniejszy dobry uczynek – w autobusie, w pracy, w codzienności – sprawia, że świat wokół nas staje się lepszy. Że my stajemy się lepsi. #OdpowiadamDobrem to z jednej strony codzienny wybór, z drugiej – społeczna zmiana, którą każdy może zacząć od siebie – tak o akcji opowiadają organizatorzy ze Stowarzyszenia WIOSNA.

Lokalne wydarzenia Weekendu Dobra zapoczątkowały społeczne wyzwanie w całym kraju. Na stronie https://odpowiadamdobrem.pl/można skorzystać z generatora dobrych uczynków, który podpowiada, co dobrego można zrobić w danym dniu. Chętni mogą także dzielić się swoimi historiami odpowiadania dobrem w mediach społecznościowych, wykorzystując hasztag #OdpowiadamDobrem i inspirować do podobnych działań poprzez nominowanie (oznaczanie) znajomych, którzy dołączą do ogólnopolskiego wyzwania. Inicjatywę kampanii wspiera także niepowtarzalne Wyzwanie Pełne Dobra na Messengerze – po udzieleniu zgody każdy chętny będzie otrzymywał za pomocą popularnego komunikatora drobne wyzwania na każdy dzień. Aby do niego dołączyć wystarczy wejść na Facebooka Szlachetnej Paczki i śledzić aktualności (https://www.facebook.com/szlachetna.paczka/).

 

– To wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości byli naszą inspiracją podczas pracy nad kampanią społeczną #OdpowiadamDobrem. Ich uważność, empatia czy otwartość zasługują na naśladowanie. Są najlepszym reason to believe, że w spolaryzowanej, podzielonej rzeczywistości, wciąż możemy być solidarni. I właśnie do tego wzywa #OdpowiadamDobrem – do prawdziwej społecznej solidarności. Takiej, która zaczyna się w autobusie, na ulicy i w kolejce do kasy – tak kampanię podsumował Konrad Kruczkowski, dyrektor ds. komunikacji w Stowarzyszeniu WIOSNA.

 

Kampania społeczna Stowarzyszenia WIOSNA potrwa jeszcze przez miesiąc, a kulminacyjnym wydarzeniem będzie Forum Dialogu #OdpowiadamDobrem. 12 października w Warszawie przy Mińskiej 65 spotkają się liderzy opinii, dziennikarze, działacze społeczni oraz wolontariusze, którzy wspólnie zastanowią się, jak w skonfliktowanej rzeczywistości szukać tego, co nas łączy i w jaki sposób odpowiadać dobrem w relacjach z innymi. Więcej szczegółów na temat Forum już wkrótce na: http://odpowiadamdobrem.pl/forum/.

 

Za koncepcję, strategię i realizację kampanii społecznej odpowiada dział komunikacji Stowarzyszenia WIOSNA przy wsparciu konsultacyjnym Dominika Kozy z agencji Hand Made. Spot wyprodukował Kamil Janik (ISTV Media), scenariusz napisała Jagoda Janowska, reżyserem spotu był Michał Bolland.

 

I Ty odpowiedz dobrem!

Nie trzeba trafić na wolontariusza Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości podczas Weekendu Dobra, aby odpowiedzieć dobrem. Wystarczy wejść na stronę https://odpowiadamdobrem.pl/i wygenerować dobry uczynek do natychmiastowego zastosowania. I przejść do działania. Bo jeden mały gest to szansa na miliony małych gestów, które w ten weekend i w kolejnych tygodniach opanują Polskę.

Dobro inspiruje: zrób coś dobrego, podziel się tym w mediach społecznościowych, wykorzystaj hasztag #OdpowiadamDobrem i nominuj (oznacz) co najmniej jedną osobę, która dołączy do naszego wyzwania.

https://odpowiadamdobrem.pl/

 

 

Comments

comments

63
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...