„Obywatel w kraju bezprawia” – rozmowa Michnika z Bodnarem w Klubie „Wyborczej” już 17 czerwca br.   

Informacja Prasowa - 15.06.2021
91

„Obywatel w kraju bezprawia” – rozmowa Michnika z Bodnarem w Klubie „Wyborczej" już 17 czerwca br.   

„Obywatel w kraju bezprawia” – rozmowa Michnika z Bodnarem w Klubie „Wyborczej” już 17 czerwca br.   

Jak bronić praw człowieka przed dyktaturą? O tym dyskutować będą rzecznik praw obywatelskich prof. Adam Bodnar oraz redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik podczas kolejnego spotkania Klubu „Wyborczej”. Wydarzenie odbędzie się online w najbliższy czwartek, 17 czerwca br. o godz. 20:00. Mogą wziąć w nim udział członkinie i członkowie Klubu „Wyborczej”, czyli subskrybenci Pakietu Klubowego z oferty Wyborcza.pl. 

15 lipca 2021 r. prof. Adam Bodnar przestanie sprawować urząd rzecznika praw obywatelskich – zdecydował o tym Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej, który w kwietniu br. orzekł, że przepisy ustawy o RPO są niezgodne z konstytucją. Końcówce kadencji prof. Bodnara towarzyszy powszechne przekonanie, że być może to ostatni niezależny rzecznik praw obywatelskich.  

Ustępujący RPO wielokrotnie podkreślał, że nie powinniśmy jedynie oglądać się na instytucje powołane do tego, by bronić naszych praw i demokracji. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” z kwietnia br. zadał pytanie: Czy faktycznie robimy wszystko, by nie odpuszczać w obronie wolności i praw człowieka? Niech każdy odpowie sobie sam na pytanie, czy przez ostatnie sześć lat robił wszystko, co możliwe, używając własnych talentów i możliwości, aby chronić demokrację?   

O tym, jak bronić praw człowieka przed dyktaturą i jak być obywatelem w kraju bezprawia, z prof. Adamem Bodnarem rozmawiać będzie Adam Michnik w Klubie „Wyborczej”. Spotkanie online odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 czerwca br. o godz. 20:00. Poprowadzą je dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dorota Wysocka-Schnepf oraz zastępca redaktora naczelnego dziennika Bartosz T. Wieliński. 

W wydarzeniu mogą uczestniczyć członkinie i członkowie Klubu „Wyborczej” – zaproszenie otrzymają e-mailem. Spotkanie będzie można oglądać i komentować za pośrednictwem internetowej platformy MS Teams. Pytania do rozmówców można przesyłać na adres klub@wyborcza.pl.   

Dodatkowo, uczestnicy spotkania otrzymają w jego trakcie specjalny kod promocyjny na książki Wydawnictwa Agora związane z bohaterami oraz tematem spotkania.

Czwartkowe wydarzenie promowane jest w serwisach Wyborcza.pl, na łamach „Gazety Wyborczej”, na profilach dziennika w mediach społecznościowych oraz w radiu. Więcej informacji  na Wyborcza.pl.

Najbliższe spotkanie będzie już kolejnym organizowanym w ramach Klubu „Wyborczej”. Wcześniej redakcja gościła m.in. Anne Applebaum, Swiatłanę Cichanouską, Donalda Tuska, językoznawców Katarzynę Kłosińską i Michała Rusinka, a także ekipę dziennikarzy śledczych „Gazety Wyborczej”. Wszystkie spotkania Klubu można obejrzeć na stronie Wyborcza.pl/klub.

 

Comments

comments

91
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...