O technologiach językiem biznesu na MIT SMRP Congress Digital Leadership and Technology

Informacja Prasowa - 12.06.2019
254

O technologiach językiem biznesu na MIT SMRP Congress Digital Leadership and Technology

Ponad pięciuset uczestników, prawie 30 prelegentów, dwie ścieżki tematyczne i najnowsze trendy z pogranicza technologii i biznesu – taki będzie pierwszy MIT Sloan Management Review Congress Digital Leadership and Technology. Wydarzenie organizowane przez firmę ICAN Institute odbędzie się już 13 czerwca na Stadionie Legii Warszawa.

Firma ICAN Institute, działająca od 1996 r., to lider na polskim rynku szkoleń dedykowanych managerom oraz wydawca „Harvard Business Review Polska”. Jako rozpoznawalna marka ciesząca się zaufaniem liderów biznesu, dzieli się wiedzą pochodzącą z rzetelnych i prestiżowych źródeł. Doświadczenie w tym zakresie zostało docenione przez redakcję i wydawcę amerykańskiego tytułu „MIT Sloan Management Review”, którzy zdecydowali, że pierwsza europejska edycja magazynu powstanie właśnie w Polsce. Jej premiera odbędzie się w czasie MIT Sloan Management Review Congress – najważniejszego wydarzenia biznesowo-technologicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. To także pierwsza inicjatywa, która umożliwi zdobywanie wiedzy bezpośrednio od ekspertów z zakresu transferu technologii do świata biznesu.

Liderzy chcą wiedzieć więcej

W dobie Przemysłu 4.0 technologia stała się nie tylko przydatnym narzędziem pomocnym w prowadzeniu biznesu, ale kluczem do dalszego rozwoju. Wiedzą o tym także przedsiębiorcy. Jak mówi Paul Michelman, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review”:

-Jesteśmy zachwyceni sprowadzeniem „MIT Sloan Management Review” do Polski. Z uwagi na to, że technologie cyfrowe zasadniczo zmieniają praktykę zarządzania, potrzeba świeżych, opartych na dowodach pomysłów dla liderów na całym świecie nigdy nie była tak pilna – Paul Michelman, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review”

Jego słowa znajdują potwierdzenie w badaniu przeprowadzonym przez ICAN Research w styczniu 2019 r. W ankiecie wzięło udział ponad 650 menedżerów, z których aż 84% zgadza się ze stwierdzeniem, że wiedza technologiczna pomaga być bardziej skutecznym w pracy, a 61% widzi konieczność bycia na bieżąco z możliwościami wykorzystania najnowszych rozwiązań w biznesie. Co ciekawe, tylko 34% respondentów wskazało, że uzyskanie od ich przełożonych dostępu do książek, magazynów i konferencji jest stosunkowo łatwe, podczas gdy 74% z nich wie, że rozwijanie wiedzy o technologiach w biznesie jest kluczowe dla rozwoju firmy.
Wyniki badań pokazują jednoznacznie, że choć polscy managerowie i właściciele firm zdają sobie sprawę z konieczności nabywania i wykorzystywania wiedzy technologicznej, mają problem z dostępem do tej pochodzącej z pewnego źródła. Barierą okazuje się także skomplikowane słownictwo. Sytuację tę zmieni MIT Sloan Management Review Congress Digital Leadership and Technology.

Kongres, który zmieni podejście do technologii

Wydarzenie będzie okazją do poznania międzynarodowych autorytetów oraz uznanych liderów cyfrowych transformacji przedsiębiorstw. Na uczestników kongresu czekają praktyczne wskazówki dotyczące digitalizacji firm oraz spora dawka wiedzy o najnowszych rozwiązaniach technologicznych dla biznesu, płynących nie tylko z Massachusetts Institute of Technology, ale też od praktyków cyfrowej zmiany, z którymi będzie można porozmawiać w trakcie spotkań networkingowych.
Agenda MIT SMRP Congress Digital Leadership and Technology to połączenie dwóch ścieżek. Uczestnicy będą mogli wybrać pomiędzy wykładami z serii Digital Leadership oraz Technology. W pierwszej z nich wystąpi między innymi Horace Dediu, światowy ekspert w zakresie mikromobilności. Prelegentami w równoległej ścieżce będą m. in. dr Anna Topol z IBM czy dr Sigvald Harryson, który opowie o doświadczeniach związanych z wprowadzaniem nowych technologii. Mówcami, którzy niewątpliwie przyciągają uczestników kongresu, będą Patty McCord z Netflixa, Jason Pontin, wcześniej związany z MIT Technology Review, i wspomniany wcześniej Paul Michelman. Swoje wystąpienie będą mieli także Michael Schrage, który powie o cyberbezpieczeństwie oraz nominowany do Oscara Sławomir Idziak. Warto dodać, że większość wymienionych prelegentów nie występowała do tej pory w Polsce.
Jak podkreśla dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute, MIT Sloan Management Review Congress Digital Leadership and Technology będzie wydarzeniem przełomowym, którego skala pokaże, jak ważne jest świadome używanie technologii w biznesie:

-Choć europejskie firmy doceniają i wykorzystują wpływ technologii na organizacje, niewiele z nich ma dostęp do rzetelnej wiedzy pochodzącej z prestiżowego źródła. Chcemy mówić o technologii językiem biznesu. Organizacja kongresu i wprowadzenie do Europy marki MIT Sloan Management Review jest niezwykle ważne teraz, kiedy każda firma to firma IT – dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute

Udział w kongresie zapowiedzieli zarówno przedsiębiorcy, liderzy, prezesi i menedżerowie poszukujący wiedzy o możliwości wykorzystania nowych technologii w ich firmach, jak i przedstawiciele firm technologicznych i start-upowcy chcący lepiej poznać punkt widzenia ich potencjalnych klientów.

Wielka premiera kwartalnika

Polska edycja „MIT Sloan Management Review Polska” to nie tylko magazyn. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, w skład oferty wejdzie też newsletter zawierający eksperckie treści, seria podcastów z czołowymi przedstawicielami firm wygrywających na obecnym, zdominowanym przez technologię rynku, oraz serwis internetowy. Warto dodać, że treści udostępniane czytelnikom zostaną wzbogacone o rodzime studia przypadków, które ułatwią polskim przedsiębiorcom znalezienie lokalnych wzorów do przeprowadzenia transformacji digitalnej w swoich organizacjach. „MIT Sloan Management Review Polska” to także szkolenia i wyjątkowa społeczność prenumeratorów, praktyków i ekspertów, którzy będą się spotykać na ekskluzywnych konferencjach.

Comments

comments

254
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...