Nowy wirus na smartfony sieje opustoszenie w portfelach swoich ofiar, jak się przed nim obronić?

Redakcja PR - 07.11.2017
61

Nowy wirus na smartfony sieje opustoszenie w portfelach swoich ofiar, jak się przed nim obronić?

Jak podaje Business Insider, w sieci grasuje nowy, niebezpieczny wirus, który atakuje smartfony. Zagrożeni są użytkownicy systemu operacyjnego Android. Jakie szkody może spowodować LokiBot?

Jego celem jest pozyskanie dostępu do kont bankowych posiadacza telefonu. Jeżeli nie udaje mu się go osiągnąć, wówczas na ekranie wyświetla wiadomość z żądaniem okupu.

W jaki sposób wirus próbuje włamać się na nasze konto? Bandyckie oprogramowanie wysyła nam komunikat, podając się za nasz bank, z prośbą o aktualizację aplikacji mobilnej. Gdy spróbujemy jej dokonać, wirus ma możliwość włamania.

Jak podaje RMF FM, po ogołoceniu naszego konta wirus przesyła zainfekowane SMS’y do wszystkich numerów znajdujących się w naszej książce kontaktów. W ten sposób rozprzestrzenia się z jeszcze większą prędkością.

Jeżeli posiadacz telefonu spróbuje usunąć wirusa, wówczas jego oczom pojawi się komunikat z nakazem zapłacenia równowartości 100 dolarów w bitcoinach.

Straty spowodowane przez LokiBot szacowane są na 1,5 milionów dolarów. Jedynym sposobem na uniknięcie zainfekowania naszego urządzenia jest pobieranie aplikacji jedynie z sprawdzonych źródeł.

 

 

Comments

comments

61
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...