Nowy rzecznik Andrzeja Dudy wycofał się z wpisu z 2012 roku o komunistycznych przodkach dziennikarzy

Redakcja PR - 10.09.2018
285

Węglarczyk zarzuca rzecznikowi, że nie przeprosił za pomówienia

Błażej Spychalski, nowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP odpowiadający za kontakty z mediami, wytłumaczył podanie dalej 6 lat temu wpisu zarzucającego znanym dziennikarzom, że ich rodzice i dziadkowie działali w służbach komunistycznych.

Dziś nie zrobiłbym RT tego wpisu. Szanuje wszystkich dziennikarzy, wiem jak trudny i wymagający jest to zawód i jestem otwarty na współpracę z każdym bez wyjątku – zaznaczył Spychalski.

Krótko po tym, jak w czwartek pojawiła się nieoficjalna informacja, że Błażej Spychalski przejdzie do Kancelarii Prezydenta, niektórzy internauci, w tym dziennikarze aktywni na Twitterze, przypomnieli mu wpis facebookowym z listopada 2012 roku.

Spychalski podał wtedy dalej tekst zarzucający czołowym dziennikarzom, że ich rodzice i dziadkowie działali w służbach komunistycznych. – Nowy rzecznik pana Dudy to chyba ten, który już lat temu rozpowszechniał na temat wielu ludzi kłamliwe informacje, np. o tym, że jestem synem wysokiego oficera LWP. Chociaż z drugiej strony kłamca nada się może lepiej niż prawdomówny – skomentował to na Twitterze Tomasz Lis z „Newsweek Polska”. – Jak taki zaczyna od pomawiania i obrażania, to gdzie skończy? Jako nowy rzecznik prezydenta Dudy. Życzymy przyjemnego odbioru – skwitował Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Comments

comments

285
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...