Nowy prezes Ubera, czy Khosrowshahi wyprowadzi markę na prostą?

Redakcja PR - 28.08.2017
210

Nowy prezes Ubera, czy Khosrowshahi wyprowadzi markę na prostą?

Dara Khosrowshahi zostanie nowym prezesem Ubera. Przedsiębiorczy biznesmen w swoim CV ma już kilka firm, które udało mu się w spektakularny sposób podnieść z kolan. Czy podobny sukces będzie miał miejsce u kalifornijskiego przewoźnika?

Nie da się ukryć, że Uber ma duże kłopoty wizerunkowe. W USA krąży zła sława mówiąca, że molestowano pracownice zatrudnione w siedzibie firmy. Na niekorzyść przedsiębiorstwa działa również ilość pozwów, jakie wytoczyli przeciwko niemu klienci, domagający się odszkodowań za domniemane zawyżanie opłat za kursy. Wszystko to sprawiło, że Uber nie ma lekko.

Czy antidotum na to zło okaże się Dara Khosrowshahi? Pochodzący z Iranu menager kilka razy w swojej karierze pokazał, że potrafi polepszyć sytuacje firm, którymi zarządza. Jednym z takich przykładów jest  Expedia. Gdy działał w tym projekcie jako dyrektor generalny, firma zdobyła pozycję hegemona na rynku portali rezerwujących miejsca hotelowe.  W ubiegłym roku, dzięki  działaniom  swojego dyrektora generalnego, firma z 15 mld dol. wzrosła  do 72 mld dol.

Wydaje się, że Dara Khosrowshahi może odmienić niekorzystny trend Ubera. Jednak  jest to niewątpliwie trudne zadanie. Czu uda się je zrealizować? Czas pokaże.

Comments

comments

210
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...