Nowy portal społecznościowy od Lego® dla najmłodszych

Redakcja PR - 27.02.2017
202

Lego® Life to nowy portal społecznościowy od duńskiego producenta zabawek

Lego® znane jest głównie z  kultowych klocków i zabawek dla dzieci. Teraz czas na nowe wyzwanie biznesowe – firma poinformowała, że otwiera portal społecznościowy dla najmłodszych. Lego® Life ma być całkowicie bezpieczne dla dzieci poniżej 13. roku życia. O sprawie donosi portal Money.pl 

Społecznościówka Lego® ma, w odróżnieniu od Facebooka czy Snapchata, nie zbierać danych osobowych o swoich użytkownikach, uniemożliwiać geolokalizację i identyfikację na podstawie zdjęć. Platforma zachęca wręcz do przybierania bajkowych, fikcyjnych tożsamości – jak w takcie zabawy.

Co oferuje najmłodszym użytkownikom Lego® Life? Jak czytamy na polskiej stronie platformy, dzieci mają możliwość: kreator tworzenia minifigurek, dostęp do aktualności Lego® czy interakcje z innymi użytkownikami. Oczywiście, nie zabraknie możliwości wirtualnej gry postaciami ze świata Lego®. Aby założyć konto na lego Life, wymagana jest zgoda rodziców.

Portal zawiera także zakładkę przeznaczoną dla rodziców – Bezpieczeństwo Cyfrowe. Zawiera ona szereg porad dotyczących bezpiecznego korzystania z sieci przez najmłodszych użytkowników.

Jak informuje portal Money.pl, serwis działa na terenie kilku krajów: USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Danii, Austrii i Szwajcarii. Stopniowo ma być implementowany na kolejne rynki.  W Polsce portal będzie dostępny jeszcze w tym roku.

Źródło: Money.pl, Lego.

 

Comments

comments

202
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...