Nowy dyrektor ds. marketingu działu PC i urządzeń inteligentnych Lenovo

Informacja Prasowa - 17.12.2019
139

Nowy dyrektor ds. marketingu działu PC i urządzeń inteligentnych Lenovo

Od 1 stycznia 2020 r. stanowisko dyrektora wykonawczego ds. marketingu i komunikacji w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) Lenovo obejmie Alberto Spinelli. Wnosi on do firmy wieloletnie doświadczenie z branży urządzeń i usług cyfrowych — zarówno jako przedsiębiorca,  założyciel start-upów, jak i członek zarządu firmy odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie cyfrowych ekosystemów.

Alberto Spinelli będzie bezpośrednim podwładnym François Bornibusa, starszego wiceprezesa i prezesa w regionie EMEA. Pracując w Mediolanie, będzie odpowiedzialny za cyfrową transformację Lenovo i realizację wizji światowej klasy pionu marketingowego opartego na danych i analizie informacji. Działania te będą sprzyjać zacieśnianiu relacji Lenovo z klientami oraz realizacji zobowiązania firmy do dostarczania inteligentniejszych technologii dla wszystkich.

Komentując swój awans, Alberto Spinelli powiedział: Lenovo inspiruje mnie swoim instynktownym podejściem do opracowywania innowacyjnych i intuicyjnych w obsłudze produktów.Firma podniosła jakość życia kilkudziesięciu milionów klientów na całym świecie, zwiększając ich możliwości w domu, w pracy i w podróży.

Teraz musimy zintegrować te innowacje techniczne w ramach podejścia realnie skoncentrowanego na klientach. Musimy wykorzystywać wiedzę na ich temat, aby budować zaangażowanie, a docelowo — umożliwiać klientom korzystanie z produktów w szerszym zakresie. Pomoże nam w tym skoncentrowany na technologiach cyfrowych, nowoczesny dział marketingu i komunikacji, który będzie sprzyjać rozwojowi firmy nie tylko teraz, ale i w dalekiej przyszłości.

 Bardzo się cieszę z dołączenia do Lenovo w tym decydującym okresie.

 

Alberto Spinelli przechodzi do Lenovo z firmy Fing — startupu prowadzącego giełdę sprzętu i usług profesjonalnych z segmentu inteligentnego domu – w której pełnił funkcję dyrektora generalnego. Przedtem zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego działu usług cyfrowych firmy Canon. W swojej karierze Spinelli kierował wieloma startupami, a także zajmował różne stanowiska w międzynarodowych korporacjach, takich jak Intel i Acer.

Comments

comments

139
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...