Nowy cykl redakcyjny serwisu MetroWarszawa.pl „Moja dzielnica”

Informacja Prasowa - 02.10.2017
7

Nowy cykl redakcyjny serwisu MetroWarszawa.pl „Moja dzielnica”

Redakcja MetroWarszawa.pl rozpoczęła nowy cykl redakcyjny prezentujący tajemnice osiemnastu stołecznych dzielnic. „Moja dzielnica” to seria artykułów, które pokażą koloryt, mieszkańców i unikatowy charakter każdej z nich.

– Gdy spytać mieszkańca stolicy, skąd jest, rzadko odpowie „z Warszawy”. Odpowie – „z Mokotowa”, „z Woli” czy „z Pragi-Północ”. Nie wiem, czy w jakimkolwiek innym mieście jego mieszkańcy są równie przywiązani do swojej okolicy. Prawie w każdej dzielnicy działa lokalna społeczność. Mieszkańcy są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, chcą mieszkać w przyjaznym sąsiedztwie, któremu nie brakuje ani miejsc spotkań czy miejsc związanych z kulturą, ani tak ważnej dla nich i ich rodzin infrastruktury jak przedszkola czy żłobki. I są gotowi o to walczyć. Dzięki ich zaangażowaniu, które rozniecają lokalni aktywiści i wierzący w swoją pracę miejscy urzędnicy, każda dzielnica rozwija się w szybkim tempie, zyskując swój własny, wyjątkowy charakter. To sprawia, że jest o czym pisać – mówi Ewa Jankowska, redaktor naczelna Metrowarszawa.pl.

W cyklu „Moja dzielnica” dziennikarze MetroWarszawa.pl podejmą wiele różnorodnych zagadnień – od tego, jak dana dzielnica się rozwija, poprzez praktyczne wskazówki dotyczące najlepszych restauracji i miejsc na zakupy, aż po informacje na temat spędzania wolnego czasu czy uprawiania sportu. W ramach cyklu redakcja porozmawia z interesującymi osobami z danej dzielnicy – aktywistami, mieszkańcami czy urzędnikami, którzy codziennie starają się, aby ich miejsce zamieszkania było wyjątkowe.

Cykl „Moja dzielnica” to trzy artykuły tygodniowo poświęcone konkretnej dzielnicy – na początek będzie można dowiedzieć się więcej o Mokotowie. Już dziś, w poniedziałek, 2 października br. serię artykułów o tej dzielnicy rozpoczyna materiał #MojaDzielnica – nowy cykl w Metrowarszawa.pl. Odkryj to, co najlepsze w twojej okolicy”.

MetroWarszawa.pl to lokalny serwis o warszawskim stylu życia, który codziennie przybliża czytelnikom najciekawsze historie związane z miastem, wydarzenia, sposoby na spędzanie wolnego czasu oraz nowe i stare miejsca na mapie stolicy. Dużą popularnością cieszą się tworzone przez redakcję rankingi, m.in. lodziarnikawiarni, czy najlepszych miejsc na zjedzenie pizzykebabu  lub hummusu.

Comments

comments

7
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...