Nowy cykl redakcyjny serwisu MetroWarszawa.pl „Moja dzielnica”

Informacja Prasowa - 02.10.2017
242

Nowy cykl redakcyjny serwisu MetroWarszawa.pl „Moja dzielnica”

Redakcja MetroWarszawa.pl rozpoczęła nowy cykl redakcyjny prezentujący tajemnice osiemnastu stołecznych dzielnic. „Moja dzielnica” to seria artykułów, które pokażą koloryt, mieszkańców i unikatowy charakter każdej z nich.

– Gdy spytać mieszkańca stolicy, skąd jest, rzadko odpowie „z Warszawy”. Odpowie – „z Mokotowa”, „z Woli” czy „z Pragi-Północ”. Nie wiem, czy w jakimkolwiek innym mieście jego mieszkańcy są równie przywiązani do swojej okolicy. Prawie w każdej dzielnicy działa lokalna społeczność. Mieszkańcy są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, chcą mieszkać w przyjaznym sąsiedztwie, któremu nie brakuje ani miejsc spotkań czy miejsc związanych z kulturą, ani tak ważnej dla nich i ich rodzin infrastruktury jak przedszkola czy żłobki. I są gotowi o to walczyć. Dzięki ich zaangażowaniu, które rozniecają lokalni aktywiści i wierzący w swoją pracę miejscy urzędnicy, każda dzielnica rozwija się w szybkim tempie, zyskując swój własny, wyjątkowy charakter. To sprawia, że jest o czym pisać – mówi Ewa Jankowska, redaktor naczelna Metrowarszawa.pl.

W cyklu „Moja dzielnica” dziennikarze MetroWarszawa.pl podejmą wiele różnorodnych zagadnień – od tego, jak dana dzielnica się rozwija, poprzez praktyczne wskazówki dotyczące najlepszych restauracji i miejsc na zakupy, aż po informacje na temat spędzania wolnego czasu czy uprawiania sportu. W ramach cyklu redakcja porozmawia z interesującymi osobami z danej dzielnicy – aktywistami, mieszkańcami czy urzędnikami, którzy codziennie starają się, aby ich miejsce zamieszkania było wyjątkowe.

Cykl „Moja dzielnica” to trzy artykuły tygodniowo poświęcone konkretnej dzielnicy – na początek będzie można dowiedzieć się więcej o Mokotowie. Już dziś, w poniedziałek, 2 października br. serię artykułów o tej dzielnicy rozpoczyna materiał #MojaDzielnica – nowy cykl w Metrowarszawa.pl. Odkryj to, co najlepsze w twojej okolicy”.

MetroWarszawa.pl to lokalny serwis o warszawskim stylu życia, który codziennie przybliża czytelnikom najciekawsze historie związane z miastem, wydarzenia, sposoby na spędzanie wolnego czasu oraz nowe i stare miejsca na mapie stolicy. Dużą popularnością cieszą się tworzone przez redakcję rankingi, m.in. lodziarnikawiarni, czy najlepszych miejsc na zjedzenie pizzykebabu  lub hummusu.

Comments

comments

242
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...