Fujifilm pokazał nowy bezlusterkowiec X-T2

Informacja Prasowa - 07.07.2016
100

Fujifilm prezentuje najnowszy bezlusterkowy aparat Fujifilm X-T2

Fujifilm prezentuje najnowszy bezlusterkowy aparat Fujifilm X-T2. Gwarantuje on wyjątkową jakość obrazu, zaawansowane funkcje autofocusa oraz umożliwia filmowanie w trybie wysokiej rozdzielczości 4K.

FUJIFILM poinformował, że we wrześniu 2016 wprowadzony zostanie model FUJIFILM X-T2 – najnowszy bezlusterkowy cyfrowy aparat fotograficzny japońskiego producenta, który wykorzystuje zaawansowane technologie, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu i wygodę obsługi. Zachowany zostaje jednocześnie design nawiązujący do tradycyjnych aparatów fotograficznych.

Aparat X-T2 łączy matrycę i procesor przetwarzania obrazu opracowane przez Fujifilm z gamą jasnych i ostrych obiektywów FUJINON, oferując tym samym doskonałą rozdzielczość obrazu. Technologia odwzorowania barw Fujifilm, tworzona od ponad 80 lat, dostarcza doskonałej jakości obrazy.

Kompaktowy i lekki korpus aparatu X-T2 jest także odporny na kurz i zachlapania oraz może działać w niskich temperaturach. Poprawiono sprawność autofocusa aparatu oraz celownika, dzięki czemu model jest przystosowany do fotografowania poruszających się obiektów.

Jako pierwszy z aparatów serii X, model X-T2 obsługuje zapis video 4K. Tryby Symulacji filmu światłoczułego stosowane do zdjęć mogą być także wykorzystywane przy filmowaniu, dzięki czemu uzyskamy wysokiej jakości materiał filmowy.

Design aparatu X-T2 wzorowany jest na „stylu aparatów z centralnym celownikiem”, jaki ucieleśniał model z 2014 roku – X-T1. Stabilna forma i proporcje sprawiają, że aparat ma poręczne wymiary z ergonomicznie rozmieszczonymi pokrętłami, które znajdują się dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Gdy dołączymy opcjonalny uchwyt, aparat X-T2 zapewni odpowiednie wyważenie sprzętu, szczególnie istotne przy fotografowaniu teleobiektywami. Najnowszy bezlusterkowiec posiada duży wizjer o współczynniku powiększenia 0.77.

Z aparatem współpracuje pełna gama 22 obiektywów FUJINON, które pokrywają cały zakres ogniskowych od szerokokątnych aż po długie teleobiektywy. Konstrukcja kompaktowych i lekkich obiektywów jest optymalizowana do współpracy z matrycami APS-C. Obiektywy charakteryzują się dużym maksymalnym otworem przysłony oraz wydajną stabilizacją obrazu.

Aparat X-T2 staje się flagowym modelem serii X na równi z FUJIFILM X-Pro2, jedynym na świecie dalmierzowym aparatem z hybrydowym celownikiem typu Multi, który miał swoją premierę w styczniu tego roku. Aparat X-T2 wyróżnia się w fotografii portretowej, zdjęciach przyrody oraz fotografii sportowej, natomiast X-Pro2 jest idealny do zdjęć sytuacyjnych i dyskretnej fotografii reportażowej.

X-T2_BK_Tilt_Vertical_WhitMINI

Comments

comments

100
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...