Nowości Ceramiki Paradyż w finale konkursu Dobry Wzór 2021

Informacja Prasowa - 05.10.2021
183

Nowości Ceramiki Paradyż w finale konkursu Dobry Wzór 2021

Nowości Ceramiki Paradyż w finale konkursu Dobry Wzór 2021

Powołane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego Jury Konkursu Dobry Wzór 2021 wyłoniło finalistów tegorocznej edycji. Wśród produktów charakteryzujących się wyjątkowym wzornictwem znalazły się aż trzy kolekcje Ceramiki Paradyż.

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy, który od prawie 30 lat nagradza produkty wnoszące świeżość na rynku oraz wyróżniające się cechami wizualnymi, użytkowymi i ekonomicznymi. W tym roku do finału zakwalifikowano 151 produktów i usług, a sam konkurs odbywa się w odświeżonej odsłonie. Wprowadzono m.in. nowy podział kategorii oraz zupełnie dwie nowe meta kategorie: “Innowacje” oraz “Zielony Wzór”, w których zwycięzcy wybrani zostaną ze wszystkich zgłoszeń. Przewidziano także przyznanie nagród specjalnych przez patronów i partnerów konkursu.

Zakwalifikowane do ścisłego finału produkty to przykłady najlepszego wzornictwa na polskim rynku. Wśród nich znalazły się aż trzy kolekcje Ceramiki Paradyż: Noisy Whisper oraz Night Queen w kategorii Dom, a także Monet Blue w kategorii Przestrzeń publiczna. Dwie pierwsze propozycje, to wynik współpracy Ceramiki Paradyż ze światowej sławy projektantką mody, Gosią Baczyńską. Noisy Whisper wyróżnia się piękną strukturą inspirowaną cekinową tkaniną. Niezwykle eleganckie płytki stwarzają możliwość zaprojektowania wnętrz o bardzo odmiennych charakterach. Druga z nich – Night Queen – łączy w sobie świat wielkiej mody z niepowtarzalnym designem. Jej autorska, falująca struktura w kolorze ciepłego, połyskującego, miedzianego złota zachwyca miłośników dobrego wzornictwa. Z kolei trzecia z finałowych kolekcji, Monet Blue, pochodzi z setu Monumental. Płytki o imponujących rozmiarach sięgających 120 x 280 cm to świetna alternatywa dla coraz mniej dostępnych i bardzo kosztownych surowców występujących w naturze. Modna błękitna kolorystyka kolekcji, podbita granatem z kontrastującymi rdzawymi żyłami, wydobywa z powierzchni płytki najbardziej malarskie elementy, dając tym samym nieskończone możliwości aranżacyjne.

Większość z tych nowatorskich produktów zostanie zaprezentowana na listopadowej wystawie Dobry Wzór w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy już 5 listopada 2021 podczas uroczystej gali wręczenia nagród.

Comments

comments

183
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...