Nowość na polskim YouTubie – specjalny odcinek „7 metrów pod ziemią” z udziałem publiczności

Informacja Prasowa - 14.08.2019
29

Nowość na polskim YouTubie - specjalny odcinek „7 metrów pod ziemią” z udziałem publiczności

Na kanale zrzeszonym w sieci LifeTube: 7 metrów pod ziemią” – najpopularniejszym kanale z wywiadami na polskim YouTubie – już jutro pojawi się odcinek specjalny.  W internetowym programie Rafała Gębury poza prowadzącym i jego rozmówcą pojawi się ktoś jeszcze – blisko stuosobowa publiczność złożona z widzów kanału. To pierwszy taki projekt na polskim YouTubie.

„7 metrów pod ziemią” to najlepszy internetowy talk-show o tematyce społecznej. Każdy z wywiadów Rafała Gębury generuje od kilkuset tysięcy do kilku milionów wyświetleń. Kanał subskrybuje obecnie prawie milion osób i to właśnie część z nich zasiadło na widowni programu. W odcinku specjalnym Rafał Gębura rozmawia z prywatnym detektywem Tomaszem Wilkiem oraz z fizykiem i ekspertem ds. zmian klimatu, Marcinem Popkiewiczem. Rozmowa będzie dostępna w dwóch częściach – pierwsza pojawi się na kanale 15 sierpnia, a kolejna dwa tygodnie później – 29 sierpnia.

Czegoś takiego na polskim YouTubie jeszcze nie było. O tym, jak niesamowite było to doświadczenie, przekonałem się podczas samego nagrania. Widzowie, przysłuchując się rozmowom, reagowali spontanicznym śmiechem albo brawami. Pytania, które zadawali, były nieoczywiste, czasem bardzo zaskakujące. Jestem przekonany, że wzbogaciły wywiady o dodatkową wartość – Rafał Gębura, prowadzący „7 metrów pod ziemią”.

Nagranie, z uwagi na obecność publiczności, zostało zrealizowane w studiu, którego wygląd nawiązywał do garażowej przestrzeni, w której zawsze odbywają się rozmowy z gośćmi. Koszt realizacji odcinka wyniósł około 20 tys. zł. Co ciekawe większość kwoty sfinansowali fani kanału, którzy wspierają jego rozwój poprzez serwis Patronite.pl.
SYNCH_DETEKTYW Copy 02.00_13_37_05.Still026.jpg

Kiedy niecałe dwa lata temu ruszaliśmy z projektem „7 metrów pod ziemią” przez głowę nie przeszło mi, że kiedykolwiek będziemy w stanie zrealizować tak duże przedsięwzięcie. Nagranie z udziałem publiczności z uwagi na ograniczenia logistyczne i finansowe to oczywiście jednorazowy projekt. Cieszę się jednak, że wspólnie z widzami kanału udało nam się udowodnić, że wszystko jest możliwe oraz że YouTube to miejsce, w którym wbrew obiegowej opinii można znaleźć wiele ambitnych, ciekawych i wartościowych treści – dodaje Rafał Gębura

Od początku istnienia kanału „wywiady podziemne” wyświetlono już ponad 90 milionów razy. W 2018 roku kanał ,,7 metrów pod ziemią” dołączył do sieci LifeTube, od tamtej pory kanał urósł o 400 tysięcy subskrypcji i powoli zbliża się do miliona. W październiku 2018 roku Gębura otrzymał nagrodę Grand Video Awards w kategorii „Debiut Roku”. W grudniu tego samego roku został laureatem 12. edycji MediaTorów (Studenckich Nagród Dziennikarskich) w kategorii InicjaTOR.

Comments

comments

29
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...