Nowoczesny polski autobus elektryczny zostanie zaprojektowany przez twórców Wiedźmina

Redakcja PR - 29.06.2017
298

Nowoczesny polski autobus elektryczny zostanie zaprojektowany przez twórców Wiedźmina

W Polsce powstanie nowoczesny autobus elektryczny nowej generacji. Za jego projekt odpowiedzialne są m.in. firmy: Platige Image (przygotowujący serial „Wiedźmin” dla Netflixa), E-bus oraz Ursus Bus, który jest inicjatorem projektu.

Platige Image zajmie się designem i kreowaniem narracji. Głównym celem całego konsorcjum jest stworzenie pojazdu, który będzie konkurencyjny na całym świecie. Ma wygrywać z innymi autobusami pod względem parametrów technicznych i ekonomii.

Firmy zapewniają, że najważniejsze części będą produkowane w Polsce. Inicjatywa ma zjednoczyć siły polskich firm, aby osiągnąć efekt synergii – inwestować i rozwijać transport miejski w modelu współpracy. Istotne jest to, że konsorcjum nie zajmuje się tylko opracowaniem produktu jakim jest autobus elektryczny, ale przede wszystkim poszukuje najlepszych rozwiązań transportowych dla społeczeństwa, w tym zajmuje się m.in.: identyfikacją potencjalnych problemów dotyczących transportu miejskiego i szukaniem dla nich rozwiązań, zwiększeniem efektywności, ekonomiki i bezpieczeństwa stosowanych metod technologicznych.

Comments

comments

298
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...