Nowe wydanie „Psychologii dla rodziców”

Informacja Prasowa - 11.05.2022
99

specjalny magazyn „Wysokich Obcasów” w sprzedaży od 12 maja br.  

Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy, do czego złość jest najmłodszym potrzebna, jak wygląda edukacja seksualna we Francji i Holandii oraz kiedy iść z dzieckiem do psychologa – odpowiedzi na te oraz inne pytania znaleźć będzie można w najnowszym numerze „Psychologii dla rodziców”. Magazyn z najlepszymi tekstami o wychowaniu, rodzicielstwie, szkole i relacjach w rodzinie, przygotowanymi przez redakcję „Wysokich Obcasów”, ukaże się na rynku prasy jutro – w czwartek, 12 maja br.
Trudne rozmowy z dziećmi, m.in. na temat wojny, choroby lub śmierci bliskiej osoby, niepokojących sytuacji w szkole czy doświadczanej przemocy to jeden z głównych tematów nowego wydania „Psychologii dla rodziców”. O tym, kiedy należy rozpocząć taką rozmowę, w jaki sposób ją przeprowadzić oraz kiedy zgłosić się po pomoc do specjalisty, opowiadają na łamach numeru eksperci – pedagożka szkolna i terapeutka środowiskowa Dorota Maślanka, psycholożka i badaczka Julia Izmałkowa, psychoterapeutka i seksuolożka Agata Paszowska-Mikuła oraz psychoanalityk lacanowski i mediator Paweł Droździak.
– Dzieci patrzą, słuchają i wiedzą. Nie lekceważmy więc ich lęków i nie uciekajmy od żadnego – dla nas choćby i błahego – tematu, który wymaga rozmowy, wytłumaczenia albo po prostu przytulenia i potwierdzenia: „razem damy sobie radę”. Nie udawajmy, że nic się nie dzieje. Uważnie obserwujmy wskazania tych niezwykle czułych emocjonalnych barometrów reagujących na każde wahnięcie w atmosferze – radzi czytelnikom we wstępie pisma redaktorka prowadząca numer Bożena Głodkowska.
W najnowszym numerze specjalnego wydania „Wysokich Obcasów” przeczytać będzie można ponadto m.in.: do czego w rozwoju dziecka jest potrzebna złość oraz kiedy zachowania agresywne powinny zaniepokoić rodziców, jak wygląda edukacja seksualna we Francji i Holandii, w jaki sposób pomóc synom łagodnie przejść przez okres dojrzewania oraz dlaczego anoreksja nazywana jest chorobą ambitnych nastolatek.
Więcej artykułów na temat trudnych rozmów z dziećmi, wychowania oraz cieni i blasków rodzicielstwa znaleźć można w serwisie Wysokieobcasy.pl/bycrodzicem. Redakcja magazynu zachęca także wszystkich do dzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami – na listy od czytelniczek i czytelników czeka pod adresem bycrodzicem@wysokieobcasy.pl.

 

Specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” w objętości 116 stron pojawi się w punktach sprzedaży prasy jutro – w czwartek, 12 maja br. w cenie 15,99 zł. Magazyn można również czytać w formie cyfrowej – na Publio.pl.

Comments

comments

99
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...