Nowe systemy Oracle SPARC zapewniają 2–7 razy wyższy poziom wydajności, bezpieczeństwa i efektywności niż systemy oparte na procesorach Intel

Informacja Prasowa - 21.09.2017
8

Nowe systemy Oracle SPARC zapewniają 2–7 razy wyższy poziom wydajności, bezpieczeństwa i efektywności niż systemy oparte na procesorach Intel

Najbardziej zaawansowany procesor na świecie został wyposażony w przełomowe rozszerzenia w dziedzinie wydajności i bezpieczeństwa dzięki technologii Software in Silicon v2 dla Oracle Cloud, systemów programowo-sprzętowych i serwerów.

 Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu platformy SPARC ósmej generacji, która zapewnia nowy poziom zabezpieczeń, wydajności i dostępności dla obciążeń o znaczeniu newralgicznym. Nowe systemy programowo-sprzętowe oraz usługi IaaS oparte na mikroprocesorze SPARC M8 to nowoczesna platforma korporacyjna wyposażona w sprawdzoną technologię Software in Silicon z nowymi udoskonaleniami dostępnymi w wersji v2. Umożliwia ona klientom ekonomiczne wdrażanie aplikacji biznesowych oraz skalowanie środowisk aplikacji z dużą wydajnością zarówno w infrastrukturze lokalnej, jak i w chmurze Oracle Cloud.

Systemy oparte na procesorze SPARC M8, w tym systemy programowo-sprzętowe Oracle SuperCluster M8 i serwery SPARC T8 i M8, zaprojektowano z myślą o bezproblemowej integracji z istniejącą infrastrukturą. Obejmują one w pełni zintegrowane funkcje wirtualizacji i funkcje zarządzania środowiskiem chmury prywatnej. W systemach SPARC M8 wszystkie dotychczasowe aplikacje biznesowe będą działać z wyższym poziomem wydajności, bezpieczeństwa i dostępności, bez konieczności wprowadzania w nich jakichkolwiek zmian. Procesor SPARC M8 z technologią Software in Silicon v2 rozszerza pamięć Secured Memory, która zapewnia zawsze dostępną sprzętową ochronę pamięci w celu zaawansowanej ochrony przed włamaniami, jak również kompleksowe szyfrowanie i akceleratory Data Analytics Accelerators (DAX) z otwartymi interfejsami API, pozwalające osiągnąć ogromną wydajność i efektywność przetwarzania obciążeń związanych z analizą baz danych i strumieniami Java. Wraz z procesorem SPARC M8 pojawi się również aktualizacja usługi Oracle Cloud SPARC Dedicated Compute.

„Firma Oracle od dawna jest pionierem w tworzeniu systemów programowo-sprzętowych, które zapewniają wysoce wydajną infrastrukturę nadającą się do przetwarzania obciążeń dowolnej wielkości” — powiedział Edward Screven, główny architekt systemów korporacyjnych w firmie Oracle. „SPARC już wcześniej był najszybszym i najbezpieczniejszym procesorem na świecie do uruchamiania obciążeń Oracle Database i Java. Wersja SPARC M8 jeszcze bardziej wysuwa się na prowadzenie”.

Procesor SPARC M8 jest wyposażony w udoskonalone zabezpieczenia — przeprowadza 2 razy szybsze szyfrowanie i 2 razy szybsze haszowanie niż x86. Wyjątkowa konstrukcja procesora SPARC M8 zapewnia również nieprzerwane domyślne bezpieczeństwo oraz wbudowaną ochronę struktur danych przetwarzanych w pamięci przed atakami hakerskimi i błędami programowania. Innowacje w procesorze SPARC M8 znacznie zwiększają wydajność przetwarzania obciążeń, takich jak:

* Bazy danych: Procesor SPARC M8 został zaprojektowany z myślą o uruchamianiu bazy danych Oracle Database szybkiej niż jakikolwiek inny mikroprocesor i zapewnia 2 razy wydajniejsze przetwarzanie transakcji online na rdzeń niż x86 i 1,4 szybsze niż mikroprocesory M7, jak również nawet 7 razy szybsze analizy baz danych niż x86.

* Java: SPARC M8 przetwarza obciążenia Java 2 razy szybciej niż x86 i 1,3 razy szybciej niż mikroprocesory M7. DAX v2 zapewnia 8 razy wydajniejsze przetwarzanie strumieni Java, co zwiększa ogólną wydajność aplikacji.

* Analizy w pamięci: Innowacyjny procesor przetwarza 7 razy więcej zapytań na minutę (QPM) na rdzeń niż x86 przy analizach baz danych.

Comments

comments

8
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...