Nowe aranżacje starych przebojów- premiera płyty „Klasyka polskiej rozrywki” już we wrześniu

Redakcja PR - 30.08.2017
207

Płyta Grohman Orchestry "Klasyka polskiej rozrywki" ukaże się we wrześniu

Grohman Orkiestra, składająca się z trzynastu instrumentalistów zazwyczaj gra muzykę filmową i tą z czasów cesarskiego Wiednia. Tym razem muzycy zmierzyli się z polskim szlagierami. Na albumie znajdą się nowe aranżacje takich utworów jak „Wiolonczelistka”,” Autobiografia”,” Nie dokazuj” czy „Dmuchawce, latawce, wiatr”.

Nowe życie w stare utwory tchnął Krzysztof Herdzin. Doświadczony muzyk, kompozytor, pianista, dyrygent, multiinstrumentalista, producent i aranżer złotych i platynowych płyt. Orkiestrował muzykę do nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”.

 To bardzo rzadki przypadek połączenia dwóch idiomów w wyrafinowany technicznie sposób.  Zawiera partie wymagające wirtuozerii typowe dla muzyków klasycznych, doświadczenia i takiej też estetyki, a z drugiej strony – rozrywkowe rytmy, harmonie, inne traktowanie instrumentów orkiestrowych, czyli naśladowanie przez smyczki gitar, rockowa perkusja, klaskanie i pstrykanie w złożonych rytmach – powiedział Krzysztof Herdzin.

Płyta ma swój niepowtarzalny i unikalny klimat. Po zanurzeniu się w nowe aranżacje można się świetnie zrelaksować. Album podchodzi nowatorsko do starych utworów. Interesująca muzyka to nie wszystko, album posiada również ciekawą okładkę, którą zaprojektował  znany rysownik Mirosław Owczarek.

album

To spotkanie emocji muzyków z wyobraźnią Krzysztofa- Efekt? Projekt dla tych, którzy kochają świat dawnych melodii, kompilacja klasyki i dobrej rozrywki oraz wyrafinowanego języka kompozytora-aranżera, który uwielbia żonglowanie gatunkami – mówi Tomasz Gołębiewski.

 

Comments

comments

207
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...