Nowa załoga na pokładzie INTERSPORT Polska SA – duże zmiany na kluczowych stanowiskach w Spółce.

Informacja Prasowa - 19.04.2021
133

Nowa załoga na pokładzie INTERSPORT Polska SA – duże zmiany na kluczowych stanowiskach w Spółce.

Nowa załoga na pokładzie INTERSPORT Polska SA – duże zmiany na kluczowych stanowiskach w Spółce.

Agata Prorok, Robert Wiśniewski, Tomasz Matonóg, Justyna Kawa i Paweł Holik z nowymi stanowiskami w INTERSPORT Polska SA. Spółka stawia na dynamiczny rozwój. Nadrzędnym celem Zarządu Spółki oraz nowopowołanej Rady Dyrektorów jest weryfikacja przyjętego modelu biznesowego i rewitalizacja kluczowych procesów, które w nowym rozdaniu wpiszą się w światowy trend omnichanelowego handlu detalicznego.

Pierwszy krok w stronę wyższej efektywności i dynamiki rozwoju spółki INTERSPORT Polska SA wykonała Rada Nadzorcza Spółki powołując z końcem marca br. na stanowisko Prezesa Zarządu Marka Kaczmarka – dotychczasowego Wiceprezesa Zarządu. Nowy Zespół Zarządzający w pierwszej kolejności skupiać się będzie na ewolucyjnej zmianie modelu biznesowego Spółki, rewitalizacji kluczowych procesów: sprzedaży, obsługi Klienta, zarządzania ofertą produktową oraz wdrożeniem nowych platform technologicznych.

Za zarządzanie ofertą produktową, obejmując stanowisko Dyrektora ds. oferty, odpowiadać będzie Justyna Kawa. W zawodowym portfolio posiada projekty realizowane dla firm: LPP, 4F i SMYK. Justyna Kawa z branżą retail związana jest od 15 lat.

Nowym dyrektorem marketingu została Agata Prorok, która w przeszłości pracowała dla takich firm jak: Suunto (Brand Manager), Showroomprive.com (Brand Manager) i W. Kruk (Marketing Digital Manager). Agata Prorok odpowiedzialna będzie za kierowanie zespołem marketingu oraz za wdrożenie spójnej strategii komunikacji marki.

Za rozwój technologii oraz zarządzanie zespołem IT odpowiada obejmujący stanowisko Dyrektora IT Robert Wiśniewski. Nowy lider sektora informatycznego posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe, w tym ponad 10-letnie na stanowiskach managerskich. W swojej karierze zarządzał strategicznymi projektami dla największych klientów z sektora bankowego i finansowego –  Alior Bank, Deutsche Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska SA, Santander Bank Polska czy Bank PKO BP.

Natomiast funkcję Dyrektora sektora e-commerce obejmuje Tomasz Matonóg. Wnosi on do Spółki INTERSPORT swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe z pracy w firmie Badura, w której odpowiadał za rozwój e-commerce, zgodnie z filozofią omnichannel.

Kolejnym nowym członkiem Rady Dyrektorów jest Paweł Holik, który od ponad 15 lat piastował stanowiska związane z zarządzaniem finansami, posiada także kilkuletnie doświadczenie w branży retail – szczególnie w segmencie sport i fashion. Pracował m.in. dla: Marketing Investment Group SA (marki Sizzer, Timberland, 50Style, TXM SA) czy ostatnio OTCF SA (marki 4F, OUTHORN), gdzie pełnił rolę Dyrektora Finansowego.

Przede mną, jako Prezesem Spółki i moim zespołem, stoi poważne wyzwanie, aby w tych niełatwych czasach i tak szybko zmieniającej się rzeczywistości wprowadzić skutecznie efektywne i innowacyjne rozwiązania w każdym z kluczowych obszarów Spółki. Jestem przekonany, że bogate doświadczenie, profesjonalizm i zaangażowanie nowego Zespołu Zarządzającego sprosta temu zadaniu. Działania podjęte w zakresie  marketingu, IT, e-commerce czy oferty produktowej składają się na nasz wspólny cel ewolucji firmy w myśl światowych trendów omnichanelowego przedsiębiorstwa. Dążenie do tej idei wiążę się nierozerwalnie z dynamicznym rozwojem kanału e-commerce, wymianą środowisk IT oraz pełną digitalizacją. Każdy z nas ma jasno zdefiniowane cele – dzięki współpracy i zaangażowaniu chcemy je osiągnąć jak najszybciej – wyjaśnia Marek Kaczmarek, Prezes Zarządu Spółki firmy INTERSPORT Polska S.A.

W najbliższym czasie Spólka skupiać się będzie na weryfikacji przyjętej strategii biznesowej, opracowaniu nowego planu jej realizacji oraz optymalizacji efektywności kosztowej organizacji.

 

Comments

comments

133
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...