Nowa ramówka wideo serwisu Wyborcza.pl

Informacja Prasowa - 12.09.2016
247

12 września startuje ramówka video Wyborczej

Nowe programy wideo Justyny Dobrosz-Oracz, Dominiki Wielowieyskiej, Agnieszki Kublik, Romana Imielskiego, Zuzanny Ziomeckej, Bartosza T. Wielińskiego i Jana Turnaua – to tylko niektóre nowości, jakie znajdą się w nowej ramówce wideo Wyborcza.pl. Już od 12 września br. cała oferta wideo serwisu będzie dostępna bezpłatnie dla czytelników „Gazety Wyborczej” m.in. na stronie głównej Wyborcza.pl i na Wyborcza.pl/Wideo.

logo_wyborcza_wideo

Już w najbliższy weekend będzie można obejrzeć premierowe odcinki programów Dominiki Wielowieyskiej i Justyny Dobrosz – Oracz. Obydwa programy są zwiastunem nowej ramówki wideo serwisu Wyborcza.pl, który zaproponuje internautom nowe, cykliczne programy wideo. Wśród nich znalazło się wiele formatów publicystycznych, prowadzonych przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”.

W poniedziałki i piątki o godz. 9.15 na Wyborcza.pl będzie można oglądać nowy program „3×3„, w którym Roman Imielski zada trzy pytania politykom o nadchodzący i mijający tydzień.

We wtorki o godz. 10.45 nadawany będzie autorski program Justyny Dobrosz-Oracz „I kto tu rządzi” poświęcony aktualnym wydarzeniom sejmowym. Znana reporterka polityczna będzie odkrywać kulisy pracy dziennikarskiej w Sejmie i prowadzić rozmowy z politykami w ich miejscu pracy – zawsze na czas, zawsze z celnymi pytaniami.

Wtorkowe wieczory poświęcone będą tematyce seksu i bliskości – w programie „Spokojnie, to tylko seks” psycholog i seksuolog Izabela Jąderek wytłumaczy zawiłe kwestie dotyczące życia intymnego. Program, emitowany na żywo po godz. 21.00, wykorzystuje czat do kontaktu z internautami.

Ewa Siedlecka poruszy kwestie praw człowieka w programie „Prawa i wolności”, który będzie emitowany w środy o godz. 12:00.

W czwartki o godz. 12.00 w serwisie Wyborcza.biz dostępny będzie program „Samcik komentuje” poświęcony finansom i bieżącej sytuacji ekonomicznej. Jego gospodarzem będzie Maciej Samcik, znany dziennikarz i bloger.

Co czwartek o godz. 20.00 na Wyborcza.pl pojawi się „Crash TEST Dominiki Wielowieyskiej” – format publicystyczny nowej generacji. Widzowie znajdą w nim zaskakujące pytania i sytuacje oraz reakcje polityków. Dzięki niemu internauci będą mogli przyjrzeć się dzisiejszej Polsce z lekkim przymrużeniem oka – z perspektywy mobilnego studia wideo.

Natomiast w piątki o godz. 20.00 Agnieszka Kublik porozmawia ze swoimi gośćmi i razem z nimi podsumuje mijający tydzień. Wśród stałych gości dziennikarki znajdą się: Jan Englert, Krystyna Janda, Wojciech Malajkat, Marian Opania, Wojciech Pszoniak, Jerzy Radziwiłowicz i Redbad Klijnstra.

Nowe programy pojawią się na Wyborcza.pl także w weekendy. W każdą sobotę o godz. 10.00 będzie to „Wyłowione z sieci” – Zuzanna Ziomecka, szefowa serwisu Wysokieobcasy.pl opowie w programie, jakie interesujące rzeczy przeczytała w zagranicznych serwisach. Porozmawia też ze swoim gościem, z którym wspólnie będzie polecać wybrane teksty z gazet.

O tej samej porze w niedziele Jan Turnau w krótkiej formie przekaże internautom swoje „Tunau na niedzielę”.

Dodatkowo codziennie na Wyborcza.pl będzie można oglądać: o godz. 11.00 – program „Wyborcza komentuje”, w którym sytuację z danego dnia skomentują redaktorzy naczelni tytułu, a o godz. 19.00 – „Temat Dnia”, czyli rozmowy dziennikarzy „Gazety Wyborczej” z ekspertami.

Zespół wideo Wyborcza.pl zaprosi też wszystkich do oglądania wielu innych formatów, m.in. Aga Kozak, dziennikarka zajmująca się m.in. tematyką kulinarną, będzie prowadzić rozmowy ze swoimi gośćmi w wybranej przez nich restauracji, dopytując m.in., dlaczego właśnie tam lubią bywać. Dwa razy w tygodniu w cyklu „Ale historia – Niewymyślone” Bartosz T. Wieliński opowie o wybranym przez niego niezwykłym wydarzeniu z najnowszej historii.

Stałymi cyklami Wyborcza.pl będą także znane już internautom „Temat dnia”, „Wiersz jest cudem”, „Reportaże Dużego Formatu”, „To ci wyjdzie na zdrowie”, „Minta od kuchni’, a także nowe „CJG poleca” oraz „Studio Telewizyjnej”.

Pełną ramówkę wideo serwisu Wyborcza.pl można znaleźć na Wyborcza.pl/Wideo.

Wszystkie programy wideo Wyborcza.pl będą emitowane na stronie głównej Wyborcza.pl, w boksie Wideo, na stronach tematycznych oraz Wyborcza.pl/Wideo. Część formatów realizowana jest w wersji na żywo, jak np. „Spokojnie, to tylko seks” ale wszystkie będą dostępne jako materiały do odtworzenia.

Wprowadzeniu nowych programów towarzyszyć będzie kampania promocyjna.

Dział wideo „Gazety Wyborczej”, działający od połowy 2013 r., początkowo tworzył treści dopełniające materiały publikowane na Wyborcza.pl. Zespół z roku na rok poszerzał swój zakres działań – obecnie reporterzy, realizatorzy i dziennikarze tworzą cykle wideo, reportaże i relacje, a także formaty wideo dla klientów zewnętrznych. W samym 2015 r. powstało 747 takich materiałów, z których najpopularniejszymi były m.in. reportaże pod marką „Dużego Formatu”, cykle „Ale Historia”, „Minta od kuchni” czy „Wiersz jest cudem”. Dzięki materiałom wideo „Gazeta Wyborcza” ma również mocną pozycję zasięgową na Facebooku.

W 2016 r. dział wideo „Gazety Wyborczej” stawia też na dalszy rozwój projektów specjalnych realizowanych na zamówienie lub przy współudziale klientów reklamowych. Do tej pory we współpracy z reklamodawcami powstał m.in. interaktywny reportaż „Puls maratończyka”(współpraca z PZU) i projekt „Objazdowe Muzeum Historii Polski”, który zajął I miejsce w kategorii „Najlepszy pomysł na pozyskanie lub zaangażowanie odbiorców treści prasowych” w międzynarodowym konkursie INMA Global Media Awards 2016.

Comments

comments

247
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...