Mateusz Morawiecki, Paweł Kukiz, Piotr-Liroy Marzec i Jarosław Gowin wśród nominowanych do Nagrody Kisiela 2016

Informacja Prasowa - 08.02.2017
72

Mateusz Morawiecki, Paweł Kukiz, Piotr-Liroy Marzec i Jarosław Gowin wśród nominowanych do Nagrody Kisiela 2016

Mateusz Morawiecki, Paweł Kukiz, Piotr-Liroy Marzec i Jarosław Gowin są wśród nominowanych do Nagrody Kisiela 2016. Wręczenie nagród w tegorocznej edycji odbędzie się w środę w Teatrze Capitol w Warszawie.

Wśród nominacji w kategorii POLITYK nadesłanych przez członków Kapituły Kisiela, dotychczasowych laureatów Nagrody Kisiela, znaleźli się również premier Beata Szydło oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

W kategorii PRZEDSIĘBIORCA nominacje Kapituły uzyskali m.in. Adam Kiciński z CD Projekt, Rafał Sonik, prezes Maspex Wadowice Krzysztof Pawiński, szef firmy księgarskiej Jacek Olesiejuk oraz Anna Lewandowska.

Nominacje w kategorii PUBLUCYSTA otrzymali m.in. Bogusław Chrabota i Paweł Jabłoński z „Rzeczpospolitej”, bloger Michał Szafrański, Roman Osica z Radia Zet, biskup Grzegorz Ryś i dokumentalistka Ewa Ewart.   

Laureatów, których poznamy podczas środowej gali, wybierają członkowie Kapituły Kisiela w głosowaniu korespondencyjnym, a nadzór nad prawidłowym przebiegiem głosowania sprawuje Krajowa Rada Notarialna. W tym roku nominacje zgłosiła i głosy oddała wyjątkowo duża liczba  członków Kapituły, w tym osoby, które od lat nie uczestniczyły w życiu Kapituły.

Nagrodę Kisiela otrzymali do tej pory m.in: Jan Krzysztof Bielecki i Adam Michnik, Jan Rokita, Marian Krzaklewski, Jerzy Buzek, Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa, dr Irena Eris, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Andrzej Mleczko, Rafał Ziemkiewicz, Ryszard Krauze, Wiesław Walendziak.

Gala Nagród Kisiela na trwałe już wpisała się w kalendarz wyjątkowych spotkań wybitnych przedstawicieli polskiej publicystyki, polityki i biznesu. Jej charakter tworzą goście, w tym laureaci Nagrody i Kapituła Kisiela, w której zasiadają laureaci z lat poprzednich, ludzie o niezwykłych życiorysach i wyjątkowych osiągnięciach. Ich spotkaniu tradycyjnie towarzyszy dyskretna i wysmakowana oprawa artystyczna.

Tegoroczną galę Nagród Kisiela poprowadzi Jacek Pochłopień, redaktor naczelny tygodnika „Wprost”. Poprowadzi również debatę oksfordzką pt.: „Od samego mieszania herbata nie staje się słodsza. Czy nie za dużo państwa w państwie?” .

Wieczór muzycznie uświetni Ania Karwan, odkrycie 7. sezonu programu The Voice of Poland.

Relację z Gali Nagród Kisiela 2016 pokaże Telewizja Polska w piątek, 10 lutego, o godz. 22:40 na antenie Dwójki.  

Mecenasem strategicznym Nagród Kisiela 2016 jest Grupa Kronospan. Partnerem Nagród Kisiela są LekAm.  Patronat prawny nad projektem sprawuje Krajowa Rada Notarialna. Patronem medialnym gali jest Telewizja Polska oraz portale DoRzeczy.pl i Wprost.pl.

Comments

comments

72
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...