Nokia i Apple kończą spór o własność intelektualną

Redakcja PR - 23.05.2017
262

Nokia i Apple zawarły porozumienie w sprawie własności intelektualnej

Na mocy zawartego porozumienia firmy Nokia i Apple zakończyły spory prawne o patenty i licencje produktowe. Tym samym, spółki kończą wszystkie batalie sądowe o ochronę własności intelektualnej. 

Obie firmy wydały wspólne oświadczenie, w którym informują o podjętych decyzjach. „To znaczące porozumienie dla Apple i Nokii” – powiedziała prawnicza Nokii Maria Varsellona, odpowiedzialna za patenty spółki. „Zmienia charakter naszych relacji z konkurentów na sali sądowej w partnerów biznesowych” – dodała przedstawicielka Nokii.

Podpisana umowa zobowiązuje Nokię do dostarczenia produktów i usług wobec Apple’a. W zamian firma wznowi dystrybucję produktów medycznych Nokii w AppStorach (znanych pod marką Withings). Rozliczenie wzajemnie świadczonych usług nastąpi w zyskach ze sprzedaży licencji Nokia Technologies. O wpływach ze sprzedaży Nokia zobowiązała się informować Apple w kwartalnych raportach finansowych.

Zawarte porozumienie kończy kilkuletni spór patentowy między spółkami technologicznymi. Chodzi o patenty spółki-córki Nokii – Nokia Technologies, która miała prawa do licencji na produkty Withings, oprogramowanie i sprzęt mobilny. Fińska firma oskarżała Apple o wykorzystywanie tych patentów – procesy o prawa do licencji trwały od 2011 roku.

Na podstawie: Apple

 

Comments

comments

262
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...