Nikon świętuje 100 urodziny, oferując wyjątkowe, jubileuszowe materiały

Informacja Prasowa - 25.07.2017
265

Nikon świętuje 100 urodziny, oferując wyjątkowe, jubileuszowe materiały

Nikon publikuje serię wyjątkowych materiałów z okazji 100. rocznicy działalności, która przypada na 25 lipca 2017 r. Kultowe zdjęcia, opowieści i porady fotografów z całego świata, którzy pomogli ukształtować bogatą historię marki, będą publikowane przez całe lato w specjalnej jubileuszowej witrynie. Zapraszamy także na wirtualną wycieczkę do Muzeum Nikona w Tokio, podczas której będzie można zobaczyć niedostępne na co dzień eksponaty.

Powstała w roku 1917 jako Nippon Kogaku K.K. firma Nikon jest dostawcą wyjątkowych produktów i rozwiązań, wyznaczającym nowe granice w dziedzinie optyki i technologii precyzyjnych. W jubileuszowej witrynie znajdą się m.in. informacje dotyczące branżowych trendów oraz opinie sławnych użytkowników Nikona.

Treści zostaną podzielone na pięć kategorii:

100 lat opowieści

Od stu lat firma Nikon jest motorem przemian w świecie fotografii. Prezentując kamienie milowe w rozwoju branży w postaci nowych modeli aparatów i innowacyjnych produktów, które inspirują profesjonalnych fotografów, amatorów oraz entuzjastów, Nikon tworzy jedne z najważniejszych, najbardziej osobistych i najpiękniejszych historii zapisanych obrazem. www.nikon.pl.

Aby zaprezentować dziedzictwo firmy Nikon i miejsce, w którym wszystko się zaczęło, udostępniono

wirtualną, 360-stopniową wycieczkę do znanego na całym świecie muzeum w Tokio. Po wejściu do świata Nikona widzowie będą mogli zapoznać się z technologiami, produktami i kamieniami milowymi w historii firmy, a także z informacjami o tym, w jaki sposób Nikon przyczynia się do rozwoju nauk biologicznych, medycyny, a także do rozwoju eksploracji przestrzeni kosmicznej.

Z aparatów i obiektywów Nikon korzystają przedstawiciele różnych środowisk. Ta seria fotografii przedstawia znane osobistości ze świata muzyki, telewizji, filmu i sportu z aparatami marki Nikon w dłoniach.

100 lat porad

Od 1917 roku firma Nikon wspiera profesjonalistów, dzieląc się pomysłami i wskazówkami, by zainspirować ich do przekraczanie granic swoich możliwości, a jednocześnie udziela porad amatorom i entuzjastom. Aby uczcić ten jubileusz, przy współpracy z wybranymi fotografami z całego świata Nikon zebrał najlepsze porady z całego minionego stulecia w jednym miejscu.

Konkurs #LookBackAtNikon

Z okazji 100-lecia przygotowano także konkurs na Instagramie dla fanów i entuzjastów marki Nikon z całej Europy. Aby wziąć w nim udział, należy zrobić zdjęcie własnego odbicia, na którym widoczny będzie aparat Nikona. Uczestnicy, którzy zrobią najlepszy autoportret przed lustrem lub taki, gdzie ich sylwetka odbija się w szybie, kałuży lub w innym podobnym obiekcie, mają szansę zdobyć wiele atrakcyjnych nagród, w tym m.in. aparaty Nikon D500 i D7500. Więcej informacji uzyskać można śledząc profil @NikonEurope na Instagramie. Zachęcamy do odwiedzin naszej witryny jubileuszowej.

NIKON Corporation

NIKON działa od 100 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których

Comments

comments

265
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...