Niezwykłe reportaże z Kolumbii autorstwa Macieja Wesołowskiego

Informacja Prasowa - 10.04.2019
118

Niezwykłe reportaże z Kolumbii autorstwa Macieja Wesołowskiego

Niezwykłe reportaże z Kolumbii autorstwa Macieja Wesołowskiego

Dzisiaj – w środę, 10 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się najnowsza książka Macieja Wesołowskiego „Cafe Macondo. Reportaże z Kolumbii”. Opowiada ona o odbudowie kraju, przez który przetoczyła się wojna domowa, poprzez intymne historie Kolumbijczyków, z którymi rozmawiał reporter.

Cafe Macondo istnieje naprawdę. Nie jest to co prawda magiczna wieś na końcu świata – jak w powieści Marqueza, ale kawiarnia, w której można się spodziewać wszystkiego. Maciej Wesołowski trafia do Cafe Macondo, podróżując po Kolumbii. Reporter próbuje zrozumieć, dlaczego Kolumbijczycy nie lubią filmu Narcos, ale wielu uważa Pablo Escobara za bohatera narodowego. Jak to możliwe, że w „Tańcu z gwiazdami” rywalizują ze sobą była partyzantka i – porwany przez partyzantów – policjant.

W swojej najnowszej książce „Cafe Macondo. Reportaże z Kolumbii” Maciej Wesołowski opowiada o odbudowie kraju, przez który przetoczyła się najdłuższa wojna domowa współczesnego świata i o tym, jak próbują się ze sobą dogadać ci, którzy przez długie lata byli po różnych stronach barykady.

Rozmawia zarówno z tymi, dla których wojna do dziś jest największym życiowym dramatem, ale też z tymi, dla których była żywiołem. Z tych osobistych losów utkana jest uniwersalna opowieść o nienawiści i miłości, winie i przebaczeniu, zemście i pojednaniu. O tym, jak rodzi się przemoc i o tym, jak polityczne zaślepienie prowadzi do morderstw, tortur, gwałtów i łamania prawa.

Maciej Wesołowski jest reporterem związanym z magazynem „National Geographic”, autorem książki „Szpagat w pionie. W drodze przez Indie” oraz współautorem zbiorów reportaży „Tu drzwi trzeba otwierać powoli” oraz „Grzech jest kobietą”. Finalista nagród Grand Press, Mediatory oraz Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

Książkę „Cafe Macondo. Reportaże z Kolumbii” można kupić m.in. w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, a także w formie e-booka na Publio.pl. Przy okazji jej premiery Wydawnictwo Agora zaprasza na spotkanie z autorem Maciejem Wesołowskim, które odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia br. o godz. 19:00 w Faktycznym Dom Kultury (ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa). Wstęp wolny. Więcej informacji na temat spotkania można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku.

Informacje o innych książkowych nowościach Agory można znaleźć na stronie Wydawnictwa Agora i na Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

Comments

comments

118
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...