Niezwykła opowieść męża o żonie – biografia Henryki Krzywonos-Strycharskiej

Informacja Prasowa - 27.03.2019
213

Niezwykła opowieść męża o żonie – biografia Henryki Krzywonos-Strycharskiej

Niezwykła opowieść męża o żonie – biografia Henryki Krzywonos-Strycharskiej

Jedyna w swoim rodzaju książka, napisana przez Krzysztofa Strycharskiego o swojej żonie, a ukończona dokładnie w 31. rocznicę ślubu. Opowiada o ich wspólnym życiu, wielkiej polityce i mierzeniu się z dziedzictwem „Solidarności”. Biografia „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” ukaże się jutro – w środę, 27 marca br. nakładem Wydawnictwa Agora.

Poznali się w 1987 roku. Ona – słynna na całą Polskę tramwajarka, sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych, lat 34. On – właściciel warzywniaka i żuka, lat 23. Poprosiła go o pomoc w przewiezieniu mebli. Trzy miesiące później byli już po ślubie. 6 lat później mieli pod opieką dwanaścioro dzieci w swoim rodzinnym domu dziecka. Gdy się usamodzielniły, ona wróciła do polityki i znów jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci opozycji.

Żyjący w cieniu znanej żony i nazywany „panem Krzywonosem”, Krzysztof Strycharski szczerze opowiada o życiu z Henryką, rodzinnych radościach i smutkach, o mierzeniu się z dziedzictwem „Solidarności” oraz obserwowanej z boku wielkiej polityce.

W książce „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” obecne są również postaci, które bohaterka biografii spotkała na swojej drodze: od Anny Walentynowicz i Jacka Kuronia, przez Marię Kaczyńską, Jolantę Kwaśniewską i Lecha Wałęsę, po Agatę Młynarską oraz Zbigniewa Wodeckiego.

Nie mogłam oderwać się od tej książki! Znam i podziwiam Henrykę od lat, ale odkryłam ją na nowo. Znalazłam to, czego nie da nam „babskie gadanie” – obraz nieprzeciętnej kobiety widzianej oczami męża. Krzysztof – dziękuję, że się za to wziąłeś. I za to, że podarowałeś nam nie laurkę, a prawdziwą fotografię – recenzuje biografię dziennikarka Agata Młynarska.

„Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” będzie można kupić m.in. w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, a także w formie e-booka na Publio.pl od środy, 27 marca br.

W związku z premierą książki, Wydawnictwo Agora organizuje spotkanie z Henryką Krzywonos-Strycharską i Krzysztofem Strycharskim, które poprowadzi Dorota Wellman. Odbędzie się ono w poniedziałek, 8 kwietnia br. o godz. 18:30 w Kinotece w PKiN (sala numer 1). Wstęp na spotkanie jest wolny, liczba miejsc ograniczona. Więcej na wydarzeniu na Facebooku.

Informacje o innych książkowych nowościach Agory można znaleźć na stronie Wydawnictwa Agora i na Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

Comments

comments

213
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...