#NiePrzepraszamZa – akcja społeczna z udziałem gwiazd podbija media społecznościowe

Informacja Prasowa - 20.03.2019
240

#NiePrzepraszamZa – akcja społeczna z udziałem gwiazd podbija media społecznościowe

#NiePrzepraszamZa – akcja społeczna z udziałem gwiazd podbija media

społecznościowe

8 marca, w Dzień Kobiet, ruszyła kampania Fundacji Sukces Pisany Szminką #NiePrzepraszamZa. Skierowana do przedstawicielek płci pięknej akcja przede wszystkim ma być impulsem do tego, by kobiety nabrały pewności siebie i uwierzyły w swoje możliwości.

Kampania ma wywołać dyskusję na temat tego, za co tak naprawdę w dzisiejszym świecie kobiety NIE powinny przepraszać. Okazuje się, że wiele Polek wciąż ma wycofaną, przepraszającą postawę. Kampania #NiePrzepraszamZa ma szansę to zmienić! Nie tylko zmusi panie do refleksji nad sobą, ale zachęci też do tego, aby informacją „za co nie będziemy przepraszać” podzielić się w mediach społecznościowych, docierając tym samym do ogromnej liczby innych kobiet. W związku z tym przygotowano także specjalną nakładkę do zdjęcia profilowego na Facebooku.

Kobiety ciągle dyskutują czy miały prawo do swojego wyboru czy nie. Poprzez tą akcję chcę, by kobiety czuły się z każdą decyzją pewnie i świadomie, jakakolwiek ona by nie była. Słowo przepraszam zakorzeniło się w naszej kulturze tak głęboko, że zaczęło być
nadużywane. Ciągle się z czegoś tłumaczymy, a to dlatego że na wczesnym etapie wychowywania wpaja się dziewczynkom zwroty grzecznościowe. Przepraszajmy wtedy, kiedy popełniliśmy błąd i nie stawiajmy sobie granic, to nasz wybór i mamy to tego prawo.
Kobietom zdarza się przepraszać za to, że zostały dłużej na macierzyńskim bądź nie, czy też za to, że dłużej zostały w pracy czy nie zdążyły z obiadem. Przepraszając oczekujemy pewnego wybaczenia, chcemy wiedzieć że nic się nie stało. Stawia nas to w pozycji słabszych, dlatego chcę pokazać, że kobiety mają prawo wybierać co chcą. Chcę, by nasza akcja społeczna przyczyniła się w rozwoju poczucia naszych praw i pozycji. Dlatego właśnie zachęcam kobiety w Polsce, żeby zwróciły na to uwagę w swoich mediach społecznościowych, gdzie aktywizujemy dyskusję na ten temat. Aby miały odwagę powiedzieć co w życiu wybierają, bez potrzeby przepraszania za to. – Ola Legosz, pomysłodawczyni akcji #NiePrzepraszamZa i współzałożycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką Przeprowadzone przez Fundację Sukces Pisany Szminką nowe badania pokazały jasno – największą barierą w rozwoju zawodowym kobiet i zakładaniu przez nie własnych firm jest ich brak pewności siebie.

Data rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowa. 8 marca to idealna okazja, aby przypomnieć kobietom o ich sile i pomóc im zrozumieć, że pewność siebie można wypracować i że jest ona tak samo ważna w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Akcję #NiePrzepraszamZa ze specjalnym udziałem m.in. gwiazd takich jak Agata Młynarska, Zofia Ślotała, Ewa Chodakowska, Kinga Rusin, Karolina Ferenstein-Kraśko, Beata Sadowska, Agnieszka Cegielska, Gabi Drzewiecka, Monika Zamachowska, Anna Dereszowska, Anna Nowak-Ibisz, Katarzyna Zdanowicz, Joanna Jabłczyńska, Sonia Bohosiewcz, Maria Rokitel, czy
Katarzyna Pawlikowska.

Comments

comments

240
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...