#NieCzekam107Lat. TikTok wspiera walkę o równość płci

Informacja Prasowa - 19.07.2021
115

#NieCzekam107Lat. TikTok wspiera walkę o równość płci

#NieCzekam107Lat. TikTok wspiera walkę o równość płci

 TikTok dołączył do kampanii społecznej #NieCzekam107Lat zainicjowanej przez Ofeminin.pl oraz Forbes Women. Akcja cieszy się ogromną popularnością wśród społeczności platformy, a hashtag uzyskał do tej pory ponad 16 milionów wyświetleń.

107 lat – tyle może potrwać osiągnięcie rzeczywistego równouprawnienia płci w Polsce. Aby budować świadomość problemu nierównych szans między kobietami a mężczyznami, a także edukować i inspirować w tej kwestii społeczeństwo, TikTok dołączył do projektu i zaangażował do niego 5 influencerów, którzy wspierają ideę na swoich profilach.

Inspirujące filmy stworzyli między innymi: @Mama i Werka, publikujące content family friendly, @psychologchorzewska – psycholog, psychoterapeutka i ekspertka w kwestii związków, ginekolog @dr.nalewczynska, flebolog @dr.pawel.siastala oraz zajmujący się mentoringiem influencer @dawidpiatkowski.com.

„To dla mnie bardzo ważna akcja. Jako psycholog oraz widz słyszę historie wielu kobiet, które przez brak równouprawnienia cierpią, nie znają swoich praw i ulegają naciskom mężczyzn, swoich środowisk, społeczeństwa. Pisze do mnie wiele młodych ludzi, w tym kobiet, które często są zagubione w sytuacjach podbramkowych: kiedy nie wiedzą czy są w ciąży, bo nie mają wiedzy na temat antykoncepcji i nie są wyedukowane seksualnie. Piszą kobiety, które są zmęczone rolą matek i żon, opieką nad dziećmi, prowadzeniem domu. Piszą kobiety, które nie czują się doceniane w pracy…Równouprawnienie powinno być czymś naturalnym. Bez względu na płeć, wszyscy powinni mieć takie same prawa i taki sam dostęp do dóbr i wszelkiej pomocy – komentuje psycholog Magdalena Chorzewska.

„Kampania zainicjowana przez Ofeminin.pl oraz Forbes Women, którą mamy przyjemność wspierać, odbiła się na TikToku szerokim echem. Na tę chwilę hashtag #NieCzekam107Lat zyskał już ponad 16 mln odsłon. Cieszymy się, że mamy okazję inspirować naszą społeczność w tak ważnej walce o równouprawnienie ekonomiczne, prawne i społeczne. Do akcji może dołączyć każdy. Wystarczy dodać wideo z hashtagiem #NieCzekam107Lat i aktywizować innych!” – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations Team, TikTok Polska.

Akcja społeczna #nieczekam107lat trwa od kwietnia 2021. Ideą projektu jest określenie ośmiu kluczowych nierówności. Każda z nich posiada swojego Ambasadora: Ewa Chodakowska – nierówność w przywództwie, Borys Szyc – nierówność w obowiązkach rodzicielskich, Margaret – nierówność w zarobkach, Mateusz Damięcki – nierówności w obowiązkach domowych, Lara Gessler – nierówności w dostępie do ochrony zdrowia, Michalina Grzesiak – nierówność w seksie, Kasia Mecinski – nierówność w dostępie do technologii i  Odeta Moro – nierówność w pracy.

#NieCzekam107Lat walczy z nierównościami i przyspiesza przemiany w społeczeństwie. TikTok swoim zasięgiem dociera do zróżnicowanej grupy odbiorców, co zwiększa zainteresowanie projektem. Kampania trwa do niedzieli.

Comments

comments

115
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...